Trwa ładowanie...
d3h4wsl
ropa
23-02-2012 13:45

ITAR-TASS: Royal Dutch Shell zwiększy dostawy ropy naftowej do Azji

Royal Dutch Shell zwiększy dostawy ropy naftowej do Azji w celu zrekompensowania braków irańskiego paliwa - podała agencja ITAR-TASS, powołując się na źródła na londyńskiej Giełdzie Ropy Naftowej.

Share
d3h4wsl

Koncern Royal Dutch Shell zaczął dzierżawić dodatkowe tankowce do przewozu do Azji ropy naftowej ze złóż położonych na Morzu Północnym u wybrzeży Wielkiej Brytanii.

- Ropa z Morza Północnego ma zrekompensować brak irańskiej ropy naftowej, z której zaczynają rezygnować niektóre kraje azjatyckie, m.in. Chiny i Japonia - powiedział agencji jeden z londyńskich traderów. Dodał, że dodatkowe dostawy Royal Dutch Shell do Azji rozpoczną się w marcu.

Państwa UE oraz USA porozumiały się w sprawie wprowadzenia stopniowego embarga na ropę z Iranu i zamrożenia aktywów irańskiego banku centralnego. Restrykcje mają zmusić Teheran do rozmów na temat jego kontrowersyjnego programu nuklearnego. Inni odbiorcy, jak Indie, Japonia i Korea Południowa, rozważają wstrzymanie importu irańskiej ropy, jednak zaznaczają, że nastąpiłoby to po tym, jak zapewnią sobie alternatywne dostawy z innych źródeł.

d3h4wsl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4wsl