Trwa ładowanie...
dnbtfxh

J.W. Construction ma zapłacic Miastu Stołecznemu Warszawa kwotę 14,12 mln zł

Warszawa, 27.09.2016 (ISBnews) - Sąd Apelacyjny w Warszawie, orzekając jako Sąd II instancji w sprawie z powództwa Miasta Stołecznego Warszawy przeciwko J.W. Construction Holding oddalił apelację spółki, przez co prawomocny stał się wyrok zasądzający na rzecz miasta kwotę 14,12 mln zł z odsetkami oraz kosztami postępowania procesowego, podała spółka.

Share
dnbtfxh

Przedmiotem powództwa była zapłata opłat rocznych za użytkowanie wieczyste działki gruntu oznaczonej numerem 2/6 położonej w Warszawie przy ul. Górczewskiej 181 za lata 2009 -2013. Przedmiotowa działka zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przeznaczona jest na cele komunikacyjne - budowa transy NS, podano w informacji.
"W ocenie emitenta zasadność jak i wysokość dochodzonej przez m.st. Warszawę opłaty za użytkowanie wieczyste jest niezasadna ze względu na treść miejscowego planu zagospodarowania i faktyczne możliwości gospodarcze wykorzystania działki" - czytamy w komunikacie.

Emitent w osobnym powództwie dochodzi od m.st. Warszawy zobowiązania do wykupu działki gruntu 2/6 jako przeznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania terenu na drogi publiczne, podano również.

Emitent rozważy wniesienie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Wyrok będzie miał wpływ na wyniki finansowe osiągnięte przez emitenta w 2016 r., podsumowano w informacji.

J.W. Construction Holding to polski deweloper mieszkaniowy, notowany od 2007 r. na warszawskiej giełdzie. Oprócz realizowania projektów deweloperskich, firma zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji.

(ISBnews)

dnbtfxh

Podziel się opinią

Share
dnbtfxh
dnbtfxh