Trwa ładowanie...
d2ftvw8

Jagiełło nie planuje sprzedać 8 proc. akcji Heliosa Agorze

...

d2ftvw8
d2ftvw8

30.03. Warszawa (PAP) - Prezes Centrum Filmowego Helios Tomasz Jagiełło, który ma 8 proc. akcji operatora kin, nie planuje obecnie sprzedaży posiadanego pakietu Agorze.

"Nie planuję sprzedaży posiadanych akcji Heliosa Agorze. Jeśli będzie wola nowego właściciela, to chciałbym dalej rozwijać Heliosa" - powiedział PAP Jagiełło.

Agora podpisała przedwstępną umowę kupna 84 proc. Centrum Filmowego Helios za 25 mln euro od Nova Polonia Private Equity Fund LLC oraz Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden Pozostałymi akcjonariuszami firmy jest kilka osób fizycznych, z których Tomasz Jagiełło ma największy pakiet. Cena może być zwiększona o około 1 mln euro.

Pod koniec stycznia 2010 roku przedstawiciel Krokus PE informował PAP, że Helios do końca tego roku zmieni właściciela lub wejdzie na warszawską giełdę. Wcześniej w 2008 roku operator kin rozpoczął prace nad debiutem na GPW, ale je zawiesił. Nie powiodła się również próba sprzedaży inwestorowi. Wśród zainteresowanych według nieoficjalnych informacji PAP była Agora i Polsat, ale do transakcji wówczas nie doszło.

d2ftvw8

Helios zajmuje trzecią pozycję na polskim rynku kinowym za Cinema City i Multikinem. W 2009 roku sprzedał 7,7 mln biletów, co stanowiło 24 proc. sprzedaży biletów w polskim multipleksach. Firma bezpośrednio i pośrednio poprzez swoją spółkę zależną Kinoplex, jest operatorem 24 multipleksów oraz dwóch kin tradycyjnych, znajdujących się w dwudziestu czterech polskich miastach. Posiada łącznie 140 ekranów i ponad 31 tys. foteli.

Według wstępnych wyników przychody Heliosa w 2009 roku wzrosły o 36,7 proc. do 185,7 mln zł, EBIT zwiększył się o 17,8 proc. do 19,2 mln zł, EBITDA o 21,3 proc. do 33,6 mln zł, a zysk netto o 41,1 proc. do 10,3 mln zł.

Agora podała, że przy założeniu około 100 mln zł długu netto Heliosa na koniec lutego 2010 roku wartość spółki wynosi około 221 mln zł.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ jtt/

d2ftvw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ftvw8