Trwa ładowanie...

Jaja wyprzedziły masło. Sprawdzamy ceny produktów. Oto te, które podrożały najbardziej

Choć inflacja w listopadzie poszła w górę o 2,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, to niektóre towary drożały dużo szybciej. O maśle i jajach już wiele się w ostatnich miesiącach pisało. Ceny tych drugich w listopadzie wprost wystrzeliły w górę.

Jaja wyprzedziły masło. Sprawdzamy ceny produktów. Oto te, które podrożały najbardziejŹródło: East News, fot: Reporter
d7y9dtk
d7y9dtk

Listopad nie był łaskawy dla klientów polskich sklepów. Wiele towarów pierwszej potrzeby zdrożało. Najbardziej jaja. Ich cena skoczyła w górę o aż 30 proc. - podaje GUS w szczegółowych wyliczeniach. W porównaniu z ubiegłym rokiem musimy za nie płacić o aż 45 proc. więcej.

Tym samym jaja wyprzedziły masło w zestawieniu tegorocznych najbardziej drożejących produktów. Masło jest droższe o "zaledwie" 40,9 proc. niż rok temu. W ciągu samego listopada zdrożało o 1,1 proc. To m.in. konsekwencja problemów związanych z salmonellą, a także ptasią we Włoszech.

W ubiegłym miesiącu w górę szły jeszcze mocno ceny paliwa - o ponad 3 proc., co z pewnością przełożyło się na ceny wszystkich towarów.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Żeby nie było jednak, że wszystko drożało, to na niektóre towary stać nas było "bardziej". Cukier okazał się tańszy o aż 5,8 proc. w porównaniu z październikiem, a 12,7 proc. rok do roku. Taniała też w listopadzie drożejąca w poprzednich miesiącach wieprzowina, choć zaledwie o 0,8 proc.

d7y9dtk

Najwyraźniej niedobory produkcji w Niemczech, które wywołały wzrosty cen w Polsce, są stopniowo uzupełniane. W porównaniu z ubiegły rokiem nadal mięso ze świni jest jednak droższe o 4,7 proc.

Pora zrezygnować z tych przysmaków

d7y9dtk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y9dtk