Trwa ładowanie...

Jak długo pracują najbardziej efektywni pracownicy?

Według badań dr K. Anders Ericcson opublikowanych w "Psychological Review" kluczem do sukcesu jest intensywna praca w krótkich okresach

Share
Jak długo pracują najbardziej efektywni pracownicy?Źródło: thinkstock
d1owgjo

Naukowcy zbadali grupę muzyków, aby dowiedzieć się, co najlepsi z nich robili inaczej. Okazało się, że skrzypkowie, którzy ćwiczyli bardziej świadomie, w większym skupieniu, na przykład przez 4 godziny, a potem robili sobie długą przerwę i dopiero po odpoczynku wracali do gry, osiągnęli najlepsze wyniki. Słabsi ćwiczyli bez przerwy przez 7 godzin, ale mniej intensywnie.

Jak się okazało ludzie sukcesu w innych zawodach, np. pisarze, mieli podobne nawyki. Znani autorzy zazwyczaj piszą tylko około 4 godzin rano, pozostawiając resztę dnia na odpoczynek i regenerację sił.

Kluczowe znaczenie ma więc umiejętność skupienia na pracy pełnej uwagi i energii, co jest możliwe tylko przez kilka godzin. Po intensywnym poranku w pracy, należy więc sobie zrobić długą przerwę, zanim się z powrotem wróci do obowiązków.

Timothy Ferriss daje podobne porady w swoim bestsellerze "4-godzinny tydzień pracy". Przywołuje w nim zasadę Pareto, zgodnie z którą 80% efektów pochodzi z 20% nakładu pracy.

Na podstawie: http://www.businessinsider.com/, Why Successful People Leave Work Early 4 maja 2011

d1owgjo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owgjo