Trwa ładowanie...
dn66v4g
ocena

Jak Polacy oceniają swoich pracodawców?

Większość Polaków ma o pracodawcy dobre zdanie
Share
Jak Polacy oceniają swoich pracodawców?
Źródło: thinkstock
dn66v4g

Ogólnie jest dobrze

56 proc. użytkowników serwisu ocenia swojego pracodawcę pozytywnie. Negatywne oceny stanowią 44 proc. spośród wszystkich wystawianych przez pracowników opinii. Większość wystawiających ocenę (55 proc.) nie skorzystała z możliwości udzielenia informacji zwrotnych dla pracodawców, zawierających wskazówki co zrobić – aby poprawić zadowolenie zatrudnionych. 45 proc. z nich udzieliło swoim byłym i aktualnym szefom konstruktywnych porad i sugestii.

Chwalimy za atmosferę

Okazuje się, że na zadowolenie z miejsca pracy, najbardziej wpływa panująca w niej atmosfera (35 proc.). Jako drugi czynnik wskazywano elastyczny czas pracy (21 proc.), a trzecią z najwyżej cenionych przez polskich pracowników wartości jest możliwość rozwoju umiejętności zawodowych, awans oraz gwarantowane szkolenia (20 proc.). Wynagrodzenie znajduje się na czwartym miejscu (15 proc.). Dalej plasują się: świadczenia socjalne (5 proc.) i warunki pracy. Na poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia (pozytywnie oceniając pracodawcę) zwraca uwagę zaledwie 1 proc. pytanych.

dn66v4g

Ganimy za pieniądze

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wystawienie negatywnej opinii, jest wysokość otrzymywanego wynagrodzenia - ponad 30 proc. recenzentów oceniając nieprzychylnie pracodawcę uznało je za decydujące. Także stres w pracy (20 proc.) oraz ład korporacyjny i biurokracja (15 proc.) - to trzy główne czynniki wypływające na niskie zadowolenie z miejsca pracy. Zwracano także uwagę na brak możliwości zagwarantowania przez pracodawców rozwoju zawodowego (9 proc.), systemów motywacyjnych w formie premii i podwyżek (7 proc.) oraz na nadgodziny (6 proc).

- W raporcie prezentujemy zestawienie wszystkich ocen dodanych przed użytkowników od listopada ubiegłego roku. Celem zestawienia było podsumowanie poziomu satysfakcji pracowników z pracy oraz poznanie ich opinii na temat swoich byłych i aktualnych pracodawców – komentuje Monika Samojlik, Marketing Manager.

(JK)

dn66v4g

Podziel się opinią

Share
dn66v4g
dn66v4g