Trwa ładowanie...

Jak wyglądają mieszkania Funduszu Mieszkań na Wynajem?

Zwiedzaliśmy pierwsze tego typu lokale w Poznaniu.

Jak wyglądają mieszkania Funduszu Mieszkań na Wynajem?Źródło: WP.PL, fot: WP/Jan Stanisławski
d25yb0l
d25yb0l

Kompleksowo wyposażone mieszkania, polski sprzęt agd wysokiej jakości, brak jakichkolwiek budowlanych niedoróbek - tak wyglądają pierwsze mieszkania w ramach programu Funduszu Mieszkań na Wynajem. Zwiedzaliśmy pierwsze tego typu lokale w Poznaniu.

Nawet o 20-30 proc. taniej można dostać mieszkania na wynajem od Banku Gospodarstwa Krajowego. Ten, chcąc zniechęcić Polaków do zaciągania kredytów, a inne banki zachęcić do inwestowania w lokale pod wynajem, stworzył specjalny fundusz.

Pierwsze mieszkania oddano w kwietniu w Poznaniu. Trwa ich zasiedlanie. BGK kupił tam cały budynek z ponad setką mieszkań. Standard ich wykończenia to nie marmury. Wykończenia stoją na bardzo dobrym poziomie.

BGK w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem zainwestować chce nawet 5 mld zł w kilka lat. Dzięki temu kupi kilkanaście tysięcy mieszkań w całej Polsce. Kilka dni temu nabył na przykład blok w Gdańsku. Już niedługo zacznie na nie szukać najemców. W sumie na okres minimum trzech miesięcy wynająć będzie można tam 134 mieszkania.

W ramach FMnW liczyć można m.in. na stałą cenę wynajmu, możliwość zameldowania czy jasne zasady związane choćby z urządzeniem własnego lokalu.

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l