Trwa ładowanie...

Jak zarobić na kanonizacji papieża

Czas oczekiwania na oficjalne ogłoszenie papieża Polaka świętym to okazja do zarobku dla wielu firm i osób prywatnych. bywa, że biznes nie jest do końca uczciwy - pisze "Rzeczpospolita".

Share
Jak zarobić na kanonizacji papieża
Źródło: AFP, fot: Elmer Martinez
d2t9j0n

Czas oczekiwania na oficjalne ogłoszenie papieża Polaka świętym to okazja do zarobku dla wielu firm i osób prywatnych. Bywa, że biznes nie jest do końca uczciwy - pisze "Rzeczpospolita".

- W tym roku, 27 kwietnia, zdarzy się coś, na co miliony czekają od 2005 r. takie wydarzenie nie może pozostać bez echa, szczególnie w numizmatyce - mówi gazecie Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej.

Producenci monet i medali kolekcjonerskich prześcigają się więc w propozycjach. NBP w połowie kwietnia wprowadzi do sprzedaży kilogramową monetę srebrną z papieżem o nominale 500 zł. Jeszcze cięższą, bo ważącą aż 3 kg i ozdobioną diamentami monetę zaprezentowała w styczniu mennica papieska z Częstochowy. Z kolei Skarbnica Narodowa już w 2012 r. wypuściła kolekcję medali "Jan Paweł II. Powołany do świętości".

d2t9j0n

Relikwie z Allegro

Na kanonizacji papieża Polaka chcą zarobić także sprzedawcy w internecie. "Rzeczpospolita" znalazła m.in. aukcję ikony przedstawiającej Jana Pawła II, która z tyłu ma kawałek tkaniny potarty o sutannę papieża. Taki obraz można kupić za 35 zł. Z kolei aż 50 tys. zł żąda sprzedawca różańca otrzymanego z rąk papieża.

- Medale czy znaczki można kupić - mówi kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski - Jednak do relikwii podchodziłbym już bardzo ostrożnie. Takiej sprzedaży mówię stanowcze nie - dodaje.

d2t9j0n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t9j0n
d2t9j0n