Jaka pensja dla oskarżyciela

Ministerstwo Finansów nie ma wpływu na ustalanie wynagrodzenia dla oskarżyciela skarbowego.

Jaka pensja dla oskarżyciela
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Pracodawcą jest naczelnik urzędu skarbowego. I to na nim spoczywa obowiązek ustalenia dla osoby zatrudnionej na stanowisku oskarżyciela skarbowego wynagrodzenia zasadniczego. Musi przy tym uwzględnić przepisy ustawy o służbie cywilnej, rozporządzenia prezesa RM z 9 grudnia 2009 r. w sprawie określenia stanowisk urzędniczych i kodeksu pracy.

W odpowiedzi na interpelację poselską nr 21829 wiceminister finansów i generalny inspektor kontroli skarbowej Andrzej Parafianowicz podkreślił, że naczelnicy urzędów skarbowych ustalają wysokość wynagrodzeń członków korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędzie skarbowym, kierując się przede wszystkim posiadaną przez nich wiedzą, kwalifikacjami, doświadczeniem, zakresem i stopniem trudności zadań oraz efektami pracy.

Jak wyjaśnił wiceminister, stanowisko oskarżyciela skarbowego zatrudnionego w US zostało umieszczone w grupie stanowisk samodzielnych w służbie cywilnej, podobnie jak stanowisko kierownika referatu. Andrzej Parafianowicz nie chciał jednak odnieść się do tezy stawianej przez autora interpelacji, że oskarżyciel skarbowy otrzymuje niższe wynagrodzenie niż kierownik referatu, ponieważ, jak stwierdził, nie wiadomo, jakiego konkretnie urzędu sprawa dotyczy.

sądmfoskarżenia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)