Trwa ładowanie...
d2eho50

Jan Kościuszko dokapitalizuje Polskie Jadło przekazując spółce pakiet swoich akcji

15.04. Warszawa (PAP) - Prezes i główny akcjonariusz Polskiego Jadła Jan Kościuszko przekaże spółce w formie darowizny część posiadanych akcji. Wartość darowizny oceniana jest na...

d2eho50
d2eho50

15.04. Warszawa (PAP) - Prezes i główny akcjonariusz Polskiego Jadła Jan Kościuszko przekaże spółce w formie darowizny część posiadanych akcji. Wartość darowizny oceniana jest na 7,2 mln zł - poinformowała spółka.

"Jestem przekonany, że zasilenie Spółki poprzez darowiznę, której wartość oceniana jest na 7 200 000 złotych pozwoli na przywrócenie dynamiki rozwoju do poziomu z roku 2008, co potwierdza wyraźna poprawa parametrów ekonomicznych uzyskiwanych przez Spółkę już w pierwszym kwartale 2010 "- powiedział cytowany w komunikacie Kościuszko.

Darowizna będzie realizowana w trzech transzach. W maju 2010r. po przeprowadzeniu dematerializacji akcji serii A2 przekazany zostanie spółce pakiet 915.105 sztuk akcji. Pozostała część akcji objętych darowizną w liczbie 1.484.895 podzielona zostanie na dwie transze, każda po 742.447 sztuk akcji i przekazana będzie spółce sukcesywnie do końca 2010 roku.

"Podjęcie decyzji o dokapitalizowaniu Spółki w takiej formie podyktowane było zarówno koniecznością pokrycia kosztów przeprowadzanej w niej restrukturyzacji umożliwiającej firmie dalszy rozwój dostosowany do zmian, które nastąpiły na rynku gastronomicznym jak i nie dopuszczeniem do rozwodnienia akcjonariatu poprzez ewentualną emisję nowych akcji" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/ ana/

d2eho50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eho50