Trwa ładowanie...

Janusz Wojciechowski unijnym komisarzem. Będzie milionerem

Parlament Europejski zatwierdził nowy skład Komisji Europejskiej, dzięki temu już 1 grudnia Janusz Wojciechowski z PiS obejmie tekę unijnego komisarza ds. rolnictwa. Pięcioletnia kadencja dla polskiego polityka oznacza wzbogacenie się aż o 6 mln zł.

Share
Janusz Wojciechowski unijnym komisarzem. Będzie milionerem
Źródło: East News
d1sjb9z

Janusz Wojciechowski z PiS z początkiem grudnia oficjalnie zacznie pracę jako komisarz ds. rolnictwa. A to nie tylko prestiż, to również intratna posada. Jak podaje "Super Express", w ciągu 5-letniej kadencji polski polityk zgarnie co najmniej 6 mln zł.

Sama pensja komisarza to 100 tys. zł. miesięcznie, jednak może się jeszcze zwiększyć. Wynagrodzenia unijnych urzędników są regularnie waloryzowane. Jak wylicza "SE", do tego dochodzi budżet na wydatki reprezentacyjne (ok. 2,6 tys. zł na miesiąc), czy całkowicie pokrywane z budżetu unijnego delegacje, w tym zagraniczne.

d1sjb9z

Po zakończeniu kadencji, na odchodne dostaje się dodatek przejściowy w wysokości połowy ostatniej pensji. Wojciechowskiemu będzie też przysługiwała gigantyczna emerytura - ok. 20 tys. zł miesięcznie, ale i bez tego po 5 latach w strukturach UE polski polityk dorobi się milionów złotych.

Obejrzyj: Nowego podatku od handlu nie będzie. Gowin dementuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sjb9z

Podziel się opinią

Share
d1sjb9z
d1sjb9z