Trwa ładowanie...

Unia negatywnie o polskim wieku emerytalnym. Uwagi również do 500 plus

Świadczenie 500+ wywarło niekorzystny wpływ na aktywność zawodową rodziców, głownie kobiet – ostrzegają unijni urzędnicy. Rząd pozostaje niewzruszony i nie ma zamiaru wycofywać się z programu – donosi "Super Express".

Unia negatywnie o polskim wieku emerytalnym. Uwagi również do 500 plusŹródło: Shutterstock.com
d4fpq4a
d4fpq4a

Komisja Europejska opublikowała zalecenia dla Polski. Jedno z nich dotyczy podniesienia wieku emerytalnego, który obecnie wynosi 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Komisja zwróciła uwagę, że utrzymanie go na tym poziomie niekorzystanie wpłynie na wysokość emerytur pobieranych przez przyszłych świadczeniobiorców i spowoduje znaczące różnice w wysokościach emerytur pobieranych przez kobiety i mężczyzn.

Rząd zapowiada, że podniesienie wieku emerytalnego nie wchodzi w grę.

- Uważamy, że podnoszenie wieku emerytalnego Polakom to nie jest dobra droga, stąd wycofaliśmy się ze złych decyzji, które podjęli nasi poprzednicy i nie zamierzamy nic w tej sprawie zmieniać –powiedział w czwartek w radiowej "Jedynce" wicepremier Jacek Sasin.

d4fpq4a

Obejrzyj: Postulat ekspertów. Taka sama składka na ZUS od wszystkich umów i samozatrudnienia

Komisja zwróciła również uwagę, że wypłacanie świadczenia w kwocie 500 zł miesięcznie – już wkrótce na każde dziecko w rodzinie – negatywnie wpływa na aktywność zawodową rodziców, głównie kobiet, gdyż zniechęca je do podejmowania pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fpq4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fpq4a