Jaśnie Pan Fachowiec
Każdy z nas potrzebuje pracy, ale spójrzmy na to inaczej... Każda praca potrzebuje prawdziwego fachowca...
19.09.2016 | aktual.: 20.09.2016 11:47
Każdy z nas potrzebuje pracy, ale spójrzmy na to inaczej... Każda praca potrzebuje prawdziwego fachowca...
W starzejącej się w zastraszającym tempie Europie rynek pracy staje się powoli rynkiem pracobiorców, a nie pracodawców. Ten trend będzie również coraz silniejszy, prędzej czy później musi dotrzeć do kraju nad Wisłą. Ludzie z konkretnymi kwalifikacjami zawodowymi będą mogli nie tylko negocjować swoje wynagrodzenie, ale również oczekiwać dodatkowych świadczeń od pracodawców np takich jak specjalne ubezpieczenie zdrowotne, opłacane przez firmę karnety na siłownię, basen. Natomiast osoby bez kwalifikacji dalej będą stały w kolejce i cieszyli się, że udało im się znaleźć pracę za płacę minimalną. Nie będą mieli problemów, jeśli będą odpowiednio przygotowani zawodowo. Czy magister będzie nam niezbędny do otrzymania dobrze płatnej pracy? Niekoniecznie. Liczba ludzi wykształconych wzrasta, niestety ludzi posiadających kwalifikacje zawodowe jest wciąż deficytowa. W ubiegłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej planowało reaktywowanie szkolnictwa zawodowego przeznaczając na to dodatkowe 800 mln złotych. Może to
oznaczać, że już niedługo technicy w konkretnych branżach będą bardzo poszukiwani na rynku pracy.
W Polsce uczenie się przez całe życie nie jest dość popularnym zjawiskiem, jest to natomiast domeną Państw, które są wysoko rozwinięte. Czym więcej ludzi stara się podnosić swoje kwalifikacje, tym mniejsze jest bezrobocie w danym kraju. W Danii 31.6% ludzi dokształca się, a bezrobocie wynosi jedynie 6,2%; W Niemczech przy 15,8% osób dokształcających się bezrobocie to 5,5%, w Polsce natomiast bezrobocie wynosi aż 10%, a liczba ludzi, którzy chcą się kształcić to niecałe 4,5%.
Najwygodniejszym sposobem podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych są zaoczne szkoły policealne. Również liczba słuchaczy w tych szkołach bije rekordy popularności, mimo iż w Polsce odsetek dorosłych kształcących się jest jednym z najniższych w Europie. Słuchaczami tych szkół są ludzie ze średnim wykształceniem, ale również w coraz większym odsetku absolwenci wyższych uczelni chcący zdobyć dodatkowe kwalifikacje, dzięki którym wygrywają wyścig na rynku pracy. Na przykład w Krakowskim oddziale szkół Cosinus blisko 50% słuchaczy, są to studenci bądź osoby z wyższym wykształceniem.
Szkoły Cosinus posiadają swoje oddziały w ponad 40 miastach w całej Polsce. Szkoły te są ukierunkowane na kształcenie dorosłych i oprócz liceów prowadzą również szkoły policealne, po ukończeniu których otrzymuje się tytuł technika w ponad 20 najpopularniejszych zawodach jak np. technik administracji, opiekun medyczny, technik masażysta itp.
Kształcenie w wyżej wymienionych szkołach działa w formie zaocznej (z reguły są to 2 weekendy w miesiącu) lub wieczorowej. Bardzo istotny, ba, wręcz najważniejszy jest fakt że nauka dla każdego, na wszystkich kierunkach jest BEZPŁATNA! Nie ma żadnych ukrytych kosztów czy dziwnych gwiazdek. Do liceum przyjmowane są osoby, które zakończyły swoją edukację na podstawówce, gimnazjum lub po szkole zasadniczej (nauka trwa 2 lata). Bardzo często ukończenie liceum dla dorosłych jest wstępem do rozpoczęcia nauki w szkole policealnej (w której nauka również trwa 2 lata lub rok). Zaoczna czy wieczorowa forma edukacji umożliwia jednoczesne studiowanie dzienne co najlepiej widać na mieszkańcach Krakowa .
Dlaczego szkoły Cosinus są najlepszym wyborem? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Każdego roku, do egzaminów czy to maturalnych czy zawodowych przystępuje największa liczba uczniów w Polsce, co jest niezaprzeczalnym dowodem, że blisko 20 letnie doświadczenie w nauczaniu dorosłych zapewnia pozytywne wyniki na egzaminach.
Każdy kierunek otrzymuje certyfikat "Gwarancja Bezpłatności". ##Co zyskujemy? Darmowe kwalifikacje, które są zawsze pożądane przez rynek pracy. Praktyki zawodowe, zapewnione dzięki znajomościom z pracodawcami często owocują etatem. A więc jakie jest ryzyko? Jedynie takie, że się poddasz i przestaniesz się uczyć.
Podobno lepiej zgrzeszyć i żałować niż żałować że się nie zgrzeszyło ......
Artykuł sponsorowany