Trwa ładowanie...

Jeden bilet na całą Małopolskę, Karta Aglomeracyjna od 2015 r.

Tramwajem po Krakowie, autobusem po Tarnowie, pociągiem po całym województwie. Małopolska Karta Aglomeracyjna powinna być dostępna już w pierwszym kwartale 2015 roku - informuje "Dziennik Polski".

Share
Jeden bilet na całą Małopolskę, Karta Aglomeracyjna od 2015 r.
Źródło: WP.PL, Fot: Damian Wis
d1bpqnr

Małopolska Karta Aglomeracyjna to nowy pomysł na ułatwienie życia mieszkańcom województwa małopolskiego. - Przewidujemy, że będzie dostępna już w pierwszym kwartale 2015 roku - mówi Piotr Odorczuk, kierownik biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Władze Krakowa, Tarnowa oraz województwa małopolskiego jako pierwsze podpiszą porozumienie o wspólnej karcie na pociągi i komunikację miejską. Docelowo w system będzie się mogła włączyć każda gmina. Władze województwa chcą, aby MKA uprawniała także do podróżowania busami.

d1bpqnr

W pierwszej kolejności, czyli za nieco ponad rok, MKA byłaby dostępna jako bilet okresowy, np. miesięczny. Rozważana będzie także opcja biletów jednorazowych, które służyć miałyby głównie tym, którzy sporadycznie przemieszczają się pomiędzy Krakowem a Tarnowem.

Władze województwa chcą, aby MKA służyła Małopolanom oraz turystom nie tylko jak bilet komunikacyjny. Odwiedzający nasz region będą się mogli nią posługiwać przy wstępie do muzeów i przy zwiedzaniu miejsc stanowiących atrakcje turystyczne.

d1bpqnr

Podziel się opinią

Share
d1bpqnr
d1bpqnr