Trwa ładowanie...
d1pjaox

Jednostkowy zysk netto Pharmeny wzrósł do 0,43 mln zł w II kw. 2016 r.

Warszawa, 12.08.2016 (ISBnews) - Pharmena miała w II kw. 2016 r. 4,4 mln zł jednostkowych przychodów ze sprzedaży (wzrost o 9% r/r), 0,52 mln zł jednostkowego zysku operacyjnego (wzrost o 34% r/r) i 0,43 mln zł jednostkowego zysku netto (wzrost o 72% r/r), podała spółka.

Share
d1pjaox

"Intensywne działania marketingowe, szczególnie przeprowadzenie kampanii reklamowej linii Dermena oraz zaległej akcji promocyjnej w wiodącej sieci aptek, rozszerzenie oferty produktowej, realizacja strategii rozwoju na rynkach zagranicznych oraz utrzymywanie dyscypliny kosztowej, to kluczowe czynniki, dzięki którym Pharmena zanotowała wzrosty w II kwartale" - powiedział prezes Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

Według spółki, na uwagę zasługuje wzrost efektywności sprzedaży. Rentowność sprzedaży w okresie kwiecień - czerwiec 2016 r. wyniosła 12,09% wobec 9,43% w poprzednim roku.

Narastająco w pierwszych dwóch kwartałach 2016 r. przychody ze sprzedaży z głównej działalności Pharmeny wyniosły 7,12 mln zł wobec 8,31 mln zł w roku ubiegłym. Zysk z działalności operacyjnej i zysk netto wyniosły odpowiednio 0,76 mln zł i 0,59 mln zł wobec 1,52 mln zł i 1,39 mln zł. Raportowane wyniki jednostkowe za I półrocze to efekt braku akcji promocyjnej w I kwartale, która ostatecznie została rozpoczęta pod koniec II kwartału, podano również.

d1pjaox

"Mamy zaplanowane nowe działania promocyjne w obszarze dermokosmetyków, które powinny mieć wpływ na wyniki III kwartału" - zapowiedział prezes.

Na poziomie grupy, w II kwartale 2016 r. zanotowano skonsolidowaną stratę w wysokości 0,22 mln zł. Jest ona skutkiem poniesienia kosztów związanych z prowadzeniem badań II fazy nad lekiem 1-MNA. Wartość tych kosztów z kwartał na kwartał jest coraz niższa, czytamy dalej.

Spółka w ostatnim miesiącu opublikowała wyniki badań nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym opartym na opatentowanej substancji czynnej 1­MNA, z których wynika, że obniża ona istotnie statystycznie markery stanu zapalnego u pacjentów z dyslipidemią. W oparciu o uzyskane wyniki badań, Pharmena opracowała stosowne programy badawcze w obszarze chorób sercowo-naczyniowych oraz w reumatoidalnym zapaleniu stawów i przygotowuje się do zaprezentowania ich wkrótce przemysłowi farmaceutycznemu. Wartość światowego rynku w obszarze przeciwzapalnym i przeciwmiażdżycowym szacowana jest na kilkadziesiąt mld USD i stanowi istotny potencjał dla docelowego zastosowania cząsteczki 1­MNA w terapiach medycznych, przypomniano.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na New Connect od 2008 r.

(ISBnews)

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox