Trwa ładowanie...

Jest decyzja ws. kluczowego odcinka S5. Wiemy, kiedy pojadą nim kierowcy

Pod koniec 2019 roku kierowcy będą mieli do dyspozycji całą ekspresówkę S5. O ile budowa pójdzie zgodnie z planem.

Share
Jest decyzja ws. kluczowego odcinka S5. Wiemy, kiedy pojadą nim kierowcy
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
dbhjolt

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zezwolił na realizację inwestycji drogowej dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław na terenie Wielkopolski na rzecz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzja dotyczy odcinka od węzła „Kościan Południe” do węzła „Radomicko”.

- Decyzja obejmuje budowę ok. 15 km dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z budową węzłów drogowych „Kościan Południe”, „Śmigiel Północ” i „Śmigiel Południe” oraz obiektów mostowych. Liczę, że planowany termin zostanie zachowany i pod koniec przyszłego roku kierowcy będą mogli korzystać z odcinka – komentuje wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Zobacz także: Będą pieniądze dla samorządów. Ministerstwo inwestycji przygotowuje się na nowe czasy

Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawca jest uprawniony do rozpoczęcia budowy.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Kontraktowa kwota brutto dla odcinka węzeł Kościan Południe - węzeł Radomicko wynosi ok. 303 mln zł.

dbhjolt

Podziel się opinią

Share
dbhjolt
dbhjolt