Trwa ładowanie...
d391qnl
d391qnl

Jest szansa dodatniej dynamiki PKB w '09 - Wasilewska-Trenkner z RPP

5.5.Warszawa (PAP) - Istnieje szansa, że dynamika PKB w tym roku pozostanie dodatnia, jednak będzie w granicach do 1 proc. - uważa Halina Wasilewska-Trenkner, członek Rady...
Share
d391qnl

5.5.Warszawa (PAP) - Istnieje szansa, że dynamika PKB w tym roku pozostanie dodatnia, jednak będzie w granicach do 1 proc. - uważa Halina Wasilewska-Trenkner, członek Rady Polityki Pieniężnej.

"Wszystko wskazuje, że mamy szanse bycia powyżej zera, w granicach do 1 proc." - powiedziała w Radiu PIN Wasilewska-Trenkner.

"Trudno jednak powiedzieć to ze stuprocentową pewnością" - dodała.

d391qnl

Podkreśliła jednocześnie, że utrzymanie dodatniego tempa wzrostu w nadchodzących kwartałach może być trudne.

"Prawdopodobnie najbliższy kwartał, może dwa, będą okresem trudnym, potem sytuacja powinna stabilizować się i powinniśmy wracać na ścieżkę wzrostu" - oceniła członkini rady.

Wasilewska-Trenkner zgadza się z prognozą MF dotyczącą inflacji w kwietniu.

"Prawdopodobnie będzie ona na poziomie 3,9 proc., może 3,8 proc.. Będzie nieco wyżej niż w marcu" - powiedziała.

d391qnl

"Patrząc na to 3,9 proc. inflacji w kwietniu, trudno się zgodzić z prognozami, że w przyszłym roku będzie ona w granicach 1,5-1,9 proc., raczej w okolicach 2 proc., ale powyżej 2 proc." - dodała.

Dziennik "Rzeczpospolita" powołując się na informacje źródłowe podał, że założenia do przyszłorocznego budżetu wskazują, że wzrost PKB będzie w granicach 0,5-1,3 proc., a inflacja 1,5-1,9 proc. (PAP)

bg/ jtt/

d391qnl

Podziel się opinią

Share
d391qnl
d391qnl