Trwa ładowanie...

Jest zgoda KNF Zbigniewa Jagiełły na prezesa PKO BP

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Jagiełły na prezesa zarządu PKO Banku Polskiego - podała Komisja we wtorkowym komunikacie.

Jest zgoda KNF Zbigniewa Jagiełły na prezesa PKO BPŹródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
dthlgiw
dthlgiw

Zbigniew Jagiełło został wybrany na prezesa PKO BP we wrześniu ubiegłego roku. Rada nadzorcza powołała go na to stanowisko z dniem 1 października 2010 r. Wcześniej Zbigniew Jagiełło był prezesem Pioneer Pekao TFI i Pioneer Pekao Investment Management.

W konkursie na stanowisko prezesa banku PKO BP złożono 14 ofert. Z chwilą powołania Jagiełły, obowiązki prezesa przestał pełnić wiceprezes zarządu PKO BP Wojciech Papierak.

W połowie lipca Bank PKO BP ogłosił konkurs na stanowiska prezesa i wiceprezesa spółki do spraw bankowości inwestycyjnej. Rada nadzorcza PKO BP z dniem 7 lipca odwołała Jerzego Pruskiego z funkcji prezesa zarządu. Z funkcji wiceprezesa zarządu odwołany został jednocześnie Tomasz Mironczuk.

PKO BP jest jednym z największych banków w kraju. Skarb Państwa posiada w nim 51,49 proc. akcji. Resort skarbu umieścił go na liście projektów prywatyzacyjnych na lata 2009-2010. W ramach planu ekspansji bank wyemituje nowe akcje w celu zwiększenia kapitału zakładowego.

dthlgiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dthlgiw