Trwa ładowanie...

Jesteśmy czwartą potęgą świata!

Meble to polskich hit eksportowy. Pod względem sprzedaży zajmujemy czwarte miejsce na świecie. Teraz przyszedł czas na podbicie rynku... polskiego - pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jesteśmy czwartą potęgą świata!Fot: Bydgoska Fabryka Mebli
d2gvc2e
d2gvc2e

Meble to polski hit eksportowy. Pod względem sprzedaży zajmujemy czwarte miejsce na świecie. Teraz przyszedł czas na podbicie rynku… polskiego - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej od naszych producentów mebli sprzedają tylko Chiny, Włochy i Niemcy. Aż 85 proc. polskiej produkcji idzie na eksport, co według GUS przekłada się na sprzedaż o wartości 20 mld zł w zeszłym roku. Co ważne, sprzedaż - pomimo kryzysu finansowego - wzrosła także w zeszłym roku. Jedyny problem naszych producentów to mała rozpoznawalność polskich marek. W promocji chce pomóc jednak Ministerstwo Gospodarki - pisze „DGP”.

Zakłady meblarskie po podbiciu świata mają skupić się teraz na rynku polskim. Po pierwsze dlatego, że kryzys dotknął nas w dużo mniejszym stopniu niż inne kraje, a Polacy są coraz skłonniejsi do wymiany mebli w swoich domach i mieszkaniach. Średnio wydajemy rocznie tylko 38 euro na osobę, podczas gdy średnia UE jest ponad cztery razy większa. Według ekspertów będziemy szybko nadganiać Europę. Między innymi dlatego, że na zachodzie meble wymienia się co sześć lat, a u nas co 20.

Aby zachęcić Polaków do zakupów siły zbierają już producenci i handlowcy. Z danych GUS już widać, że rośnie liczba sklepów - w ciągu roku wzrosła o blisko 1000. W tym roku ma przekroczyć już 10 tys. placówek.

Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna

d2gvc2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gvc2e