Trwa ładowanie...
d4gaf56

Joint-venture Biotonu i Actavisu ruszy ze sprzedażą w '12; umowa ws. nowych rynków do końca lutego

30.01. Warszawa (PAP) - Sprzedaż w ramach joint-venture Biotonu z Actavisem ma ruszyć w 2012 r. - poinformował dziennikarzy na konferencji prasowej prezes Biotonu, Sławomir...

Share
d4gaf56

30.01. Warszawa (PAP) - Sprzedaż w ramach joint-venture Biotonu z Actavisem ma ruszyć w 2012 r. - poinformował dziennikarzy na konferencji prasowej prezes Biotonu, Sławomir Ziegert. Podpisanie umowy dotyczącej rozszerzenia współpracy o dodatkowe 24 rynki planowane jest do końca lutego, a sprzedaż na tych rynkach ma się rozpocząć na przełomie 2012 i 2013 roku.

"Naszą intencją jest, by rozpocząć sprzedaż jak najszybciej. Chcemy, by sprzedaż ruszyła jeszcze w 2012 roku. Na początku wejdziemy na kilka rynków. Najprawdopodobniej będą to Bałkany, któryś z krajów afrykańskich" - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Biotonu, Sławomir Ziegert.

Dodał, że do końca lutego planowane jest podpisanie umowy dotyczącej rozszerzenia sprzedaży o dodatkowe rynki, między innymi w Turcji, Australii, Argentynie, Brazylii i Meksyku.

d4gaf56

Bioton poinformował wcześniej o podpisaniu z Actavisem umowy joint venture, dotyczącej komercjalizacji rekombinowanej insuliny ludzkiej, analogu insuliny szybko działającej oraz analogu insuliny długo działającej na terytorium krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Japonii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Islandii, Kosowa, Lichtensteinu, Macedonii, Norwegii, Serbii i Szwajcarii. Actavis zobowiązał się do zapłaty na rzecz Biotonu w sumie 55,5 mln euro.

Spółka podała jednocześnie, że Bioton zawarł porozumienie z Actavisem w sprawie sprzedaży insulin na dodatkowych 24 rynkach, w tym w Turcji i w Australii, za które Actavis zapłaci Biotonowi dodatkowe wynagrodzenie w wysokości nieprzekraczającej 1,9 mln euro.

Partnerzy oczekują, że w wyniku joint-venture, wartość każdego z przedsiębiorstw zwiększy się o ok. 900 mln euro.(PAP)

mto/ jtt/

d4gaf56

Podziel się opinią

Share
d4gaf56
d4gaf56