Trwa ładowanie...
d43u4id
30-09-2016 12:30

JSW i SRK podpiszą jutro umowę w sprawie przekazania ruchu Jas-Mos

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Walne zgromadzenie wspólników Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wyraziło zgodę na nieodpłatne nabycie od Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ruchu Jas-Mos kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Zawarcie umowy notarialnej zaplanowano na 1 października br., podała spółka.

d43u4id
d43u4id

"Spółki JSW S.A. oraz SRK S.A. zawarły też wszystkie porozumienia o współpracy konieczne z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania innych części zakładów górniczych należących do JSW oraz porozumienia dotyczące spraw pracowniczych. Spółka Restrukturyzacji Kopalń jest przygotowana organizacyjnie i kadrowo do sprawnego przeprowadzenia wszelkich działań związanych z przejęciem pracowników oraz zagospodarowywaniem przejętego majątku" - czytamy w komunikacie.

SRK kupuje zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci części ruchu Jas-Mos. Do Spółki przejdzie także ok. 1 600 pracowników, którzy skorzystają z instrumentów osłonowych zawartych w ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, w tym ok. 1200 osób to pracownicy, którzy będą mogli skorzystać z urlopów górniczych. Pozostali mają prawo do urlopów dla pracowników zakładu przeróbki węgla oraz do odpraw jednorazowych.

"W Spółce Restrukturyzacji Kopalń S.A. opracowywany już jest program likwidacji ruchu Jas-Mos, który po zaakceptowaniu przez ministra energii będzie podstawą do podejmowania konkretnych działań likwidacyjnych" - czytamy dalej.

SRK podała też, że prowadzi mocno zaawansowane są też rozmowy dotyczące nieodpłatnego nabycia od Polskiej Grupy Górniczej (PGG) zorganizowanej części KWK "Pokój" w Rudzie Śląskiej.

W środę akcjonariusze JSW wyrazili zgodę na przekazanie Ruchu "Jas-Mos" kopalni " Borynia - Zofiówka - Jastrzębie" do SRK.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

d43u4id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43u4id