Trwa ładowanie...
dsskhwm
02-03-2016 07:39

JSW nie przekazała obligatariuszom informacji na temat procesu dezinwestycji

Warszawa, 02.03.2016 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie wywiązała się z dotrzymania terminów wykonania niektórych działań, w szczególności polegających na przekazaniu obligatariuszom do 29 lutego informacji na temat procesu dezinwestycji w odniesieniu do jednego z aktywów w związku z realizowanymi działaniami w zakresie restrukturyzacji zadłużenia finansowego, podała JSW. Spółka prowadzi rozmowy z obligatariuszami w celu przedłużenia terminu na wykonanie takich działań.

dsskhwm
dsskhwm

"W przypadku braku osiągnięcia porozumienia z obligatariuszami co do wykonania takich działań w późniejszym terminie, takie niewykonanie danego działania w terminie pierwotnie uzgodnionym stanowi niewywiązanie się ze zobowiązania z tytułu umowy o dalszej współpracy. W takim przypadku, każdy z obligatariuszy ma prawo wypowiedzenia umowy" - czytamy w komunikacie.

W przypadku ewentualnego wypowiedzenia umowy o dalszej współpracy, każdy z obligatariuszy będzie miał prawo żądać wcześniejszego wykupu obligacji wyemitowanych przez JSW na podstawie programu emisji ustanowionego umową programu emisji z dnia 30 lipca 2014 roku, wskazano również.

Umowa została zawarta pomiędzy JSW oraz PKO Bank Polski, BGK, ING Bankiem Śląskim i PZU FIZAN BIS 1 jako obligatariuszami na podstawie programu emisji ustanowionego umową programu emisji z dnia 30 lipca 2014 roku.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

dsskhwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsskhwm