Trwa ładowanie...
d6yr84b

Jutrzenka planuje emisję akcji do private equity na przejęcia

14.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Jutrzenki zdecydują o upoważnieniu zarządu do emisji akcji w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych...

Share
d6yr84b

14.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Jutrzenki zdecydują o upoważnieniu zarządu do emisji akcji w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, a także o warunkowej emisji do 83,3 mln akcji serii D. Spółka chce pozyskać środki na przejęcia - podała Jutrzenka.

Spółka podała, że ewentualna emisja w ramach kapitału warunkowego skierowana będzie wyłącznie do private equity i inwestorów finansowych dedykowanych do branży. Zgodnie z projektami uchwał na NWZA zarząd byłby upoważniony do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o nie więcej niż 2,15 mln zł (14,3 mln akcji) w okresie do 2013 r.

Warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego nastąpiłoby w drodze emisji 83,3 mln warrantów subskrypcyjnych serii A. Jeden warrant uprawniać ma do objęcia jednej akcji serii D.

"Obecnie widzimy na rynku kilka ciekawych możliwości inwestycyjnych. (...) Jesteśmy w stanie finalizować mniejsze akwizycje kapitałem pochodzącym w dużej części z długu oraz bieżących wpływów gotówkowych z działalności operacyjnej" - powiedział cytowany w komunikacie Jan Kolański, prezes spółki.

d6yr84b

"Gdybyśmy jednak mieli przystąpić do większej transakcji, to będziemy musieli skorzystać z dodatkowego kapitału, pozyskanego z emisji akcji w ramach kapitału docelowego i/lub warunkowego. Aprobując te projekty uchwał zabezpieczamy sobie potencjalną możliwość pozyskania finansowania takich akwizycji" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka rozmawia z funduszami private-equity i innymi funduszami branżowymi.

"Ze względu na charakter negocjacji przy akwizycjach w grę nie wchodzi normalna emisja do inwestorów giełdowych, bowiem zobowiązanie do objęcia akcji musimy mieć przed złożeniem oferty" - powiedział Kolański.

NWZA spółki zwołano na 10 maja. (PAP)

seb/ jtt/

d6yr84b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6yr84b
d6yr84b