Kalendarz Lasów Państwowych. Na okładce wycinka

Dwójka małych dzieci, siedząca w trawie, patrzy na ścięte drewno ładowane na ciężarówkę. Takie zdjęcie Lasy Państwowe w Łodzi wybrały na okładkę kalendarza na rok 2022. Rzeczniczka odpowiada krótko: nie wstydzimy się tego.

Niefortunne zdjęcia na okładce kalendarza autorstwa K. Śmiechowskiego dopełnia podpis: "czym skorupka za młodu…"
Niefortunne zdjęcia na okładce kalendarza autorstwa K. Śmiechowskiego dopełnia podpis: "czym skorupka za młodu…"
Źródło zdjęć: © Lasy Państwowe Łodź
oprac. KKG

Łódzkie Lasy Państwowe wydały kalendarz na nowy rok. Nie było w tym zapewne nic dziwnego, gdyby nie kontrowersyjne zdjęcie wybrane na jego okładkę – donosi Press.pl.

Zamiast fotografii bujnych, zielonych lasów, których w Polsce przecież nie brakuje, widzimy dwójkę dzieci, obserwujących załadunek ściętego drzewa. Zdjęcia autorstwa K. Śmiechowskiego dopełnia podpis: "czym skorupka za młodu…".

Straż leśna poluje na nielegalne rajdy. "To jest trudne"

W mediach społecznościowych posypały się komentarze. Posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska pisze tak: "A więc to tak w łódzkiem wyglądają lasy? Nic dziwnego, że to województwo ma największy problem z zasobami wody" (pisownia oryginalna).

Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF szydzi: "Pamięta, jak kiedyś w lasach były drzewa, a nie drewno…".

Mimo to rzeczniczka biura prasowego Lasów Państwowych w Łodzi twierdzi, że taka była koncepcja kalendarza. Przyznaje jednak, że podpis jest "niefortunny". Na zadane przez Press.pl pytania odpowiada tak:

– Jest to zdjęcie, które wygrało konkurs dla pracowników RDL w Łodzi. Są to osoby, które kochają przyrodę i w tej miłości starają się wychowywać swoje dzieci. Poszli na studia leśne z pasji. Ale pracują również po to, aby dopilnować i kontrolować odbiór i wywóz drewna – mówi Alicja Sitek w rozmowie z Press.pl i dodaje: Nie wstydzimy się tego, że las daje tak cenny surowiec. Dbamy również o to, aby las dawał możliwość wypoczynku i obcowania ze zwierzętami, których, jak pokazuje rzeczywistość, wcale nie ubywa – zaznacza Sitek.

Źródło artykułu:WP Finanse
lasy państwowewycinka drzewwycinka lasu

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (363)