Trwa ładowanie...
d2bwpys
d2bwpys

Kancelaria Medius wchodzi na rynek hiszpański

Warszawa,02.09.2015 (ISBnews) - Kancelaria Medius podpisała umowę przedwstępną na zakup pierwszego pakietu wierzytelności o wartości nominalnej 3 mln euro w Hiszpanii, rozpoczynając tym samym działalność w tym kraju, poinformował ISBnews prezes Michał Imiołek. Zapowiedział, że do końca października utworzona zostanie spółkę zależną dla prowadzenia działalności na rynku hiszpańskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bwpys

"Hiszpania to bardzo perspektywiczny kierunek rozwoju. Od ponad roku badaliśmy ten rynek i zachowania dłużników i możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że spłacalność wierzytelności o tych samych parametrach, jak w Polsce będzie odbywać się bardzo podobnie. W początkowym okresie działalności będziemy zajmować się zarządzaniem portfelami wierzytelności nabytych, o profilu finansowym niebankowym, ale z czasem zamierzamy wejść w segment wierzytelności bankowych" - powiedział ISBnews Imiołek.

Prezes dodał, że zgodnie z planem rozwoju w ciągu 12 miesięcy od uruchomienia działalności w Hiszpanii wartość portfela wierzytelności nabytych przez spółkę zależną ma wzrosnąć do 12 mln euro. Imiołek przypomniał, że portfele wierzytelności Kancelarii Medius mają obecnie wartości 50 mln zł, a do końca roku mają wzrosnąć ma do 90 mln zł.

"Wejście na rynek hiszpański nie oznacza zmiany strategii wobec rynku polskiego, cały czas nabywamy portfele o bardzo dobrych parametrach, bierzemy udział praktycznie we wszystkich przetargach na polskich rynku. W roku 2016 na pewno skupimy się na znaczącym powiększeniu portfela, który obsługujemy" - zapewnił.

d2bwpys

Imiołek wyjaśnił, że utworzenie struktur w Hiszpanii oraz zakup pierwszego portfela wierzytelności zostanie sfinansowana ze środków własnych. Jednak w celu sfinansowania zakupów kolejnych pakietów, prezes nie wykluczył pozyskania finansowania dłużnego.

Kancelaria Medius odnotowała w I poł. 2015 r. 6,49 mln zł skonsolidowanych przychodów, wobec 3,35 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 1,35 mln zł, wobec 1 mln zł w analogicznym okresie 2014 r. Na koniec czerwca 2015 r. wartość kapitałów własnych spółki wynosiła 6,84 mln zł.

Kancelaria Medius jest notowana na NewConnect od czerwca 2012 r. W czwartek, 3 września, jej obligacje serii E zadebiutują na rynku Catalyst. Głównym obszarem jej działalności jest segment małych i średnich przedsiębiorstw. Usługi oferowane przez firmę to m.in.: windykacja wierzytelności na zlecenie oraz wykup portfeli wierzytelności.

(ISBnews)

d2bwpys

Podziel się opinią

Share
d2bwpys
d2bwpys