Trwa ładowanie...
d3gsf06

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC chce kupować nieprzeterminowane wierzytel. korpor.

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Kancelaria Prawna - Inkaso WEC chce w niedługim czasie zacząć finansować zakupy nieprzeterminowanych wierzytelności gospodarczych sektora korporacyjnego w Polsce i za granicą, podała spółka.

Share
d3gsf06

"Sektor wierzytelności B2B jest ciekawą i przyszłościową gałęzią polskiej gospodarki, ponieważ dynamicznie się rozwija. Skalę perspektyw otwierających się przed tym rynkiem widać, gdy porównujemy skalę obsługi długów przez firmy zewnętrzne w np. Skandynawii (nawet 85% długów) i w Polsce (nadal zaledwie 30%). W 2015 r. wartość podaży wierzytelności korporacyjnych wyniosła 2 mld zł a wierzytelności z rynku wtórnego - przeszło 6 mld zł. Chcemy wykorzystać potencjał tego rynku i zamierzamy w niedługim czasie finansować zakupy nieprzeterminowanych wierzytelności gospodarczych sektora B2B" - powiedział prezes Remigiusz Brzeziński, cytowany w komunikacie.

Kancelaria chce walczyć nie tylko o rynek polski, ale również rynki zagraniczne. Na Ukrainie zamierza prowadzić działania wspierające ukraińskie przedsiębiorstwa w windykowaniu zaległych kwot, ponieważ wiele firm naszych wschodnich sąsiadów ma kłopot ze ściąganiem należności od spółek polskich, podano również.

"Ponadto, w czerwcu spółka z grupy kapitałowej WEC, E-wierzyciel.pl sp. z o.o. (administrator portalu gielda-dlugow.net) podpisała umowę z firmą Via SMS PL z łotewskiej grupy finansowej. Grupa ta działa na terenie siedmiu krajów europejskich i posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym. Umowa dotyczy publikacji na portalu oferty sprzedaży 500 wierzytelności" - podano również.

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC to spółka działająca od ponad 20 lat na rynku windykacji B2B. Od maja 2015 r. notowana jest na NewConnect.

(ISBnews)

d3gsf06

Podziel się opinią

Share
d3gsf06
d3gsf06