Trwa ładowanie...
dhwlsfm

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC pozyskała 800 tys. zł z emisji obligacji

Warszawa, 28.11.2016 (ISBnews) - Kancelaria Prawna-Inkaso WEC pozyskała, na drodze niepublicznej emisji obligacji, ponad 800 tys. zł, poinformowała spółka. Obligacje dwuletnie, o oprocentowaniu stałym 7,5% w skali roku zostały objęte w ramach emisji prywatnej skierowanej do inwestorów indywidualnych, podano także.
Share
dhwlsfm

"Staraliśmy się o kwotę nieprzewyższającą naszych potrzeb, ponieważ naszą polityką jest staranne planowanie inwestycji przy zachowaniu stabilnego wzrostu wartości przedsiębiorstwa. Kapitał pozyskany w wyniku emisji posłuży nam do umocnienia naszej pozycji na rynku wierzytelności B2B. Przeznaczymy go na finansowanie zakupu nieprzeterminowanych wierzytelności gospodarczych. To z kolei przełoży się na wzrost obrotów spółki. Polski rynek wierzytelności B2B to bardzo atrakcyjna, perspektywiczna i dynamicznie rosnąca gałąź gospodarki. Szacujemy, że po II kw. br., wartość tego rynku wyniosła ok. 2,5 mld zł - jest to o ok. 94% więcej niż w II kw. roku ubiegłego" - powiedział prezes Remigiusz Brzeziński, cytowany w komunikacie.

Spółka przeznaczy środki przede wszystkim na rozwój usługi uruchomionej na przełomie II i III kw. br. - mikroFaktringu WEC, podano również.

"Rynek faktoringu w Polsce cały czas znajduje się w fazie intensywnego rozwoju (z roku na rok są to dwucyfrowe wzrosty liczby sfinansowanych klientów i obrotów) - usługa faktoringu będzie się upowszechniać i zwiększać się będzie grono klientów, dla których będzie ona dostępna ze względu na limity preferowane przez duże firmy faktoringowe. Dążeniem Kancelarii WEC wykorzystanie względnie mało jeszcze zagospodarowanego segmentu mikro i małych przedsiębiorstw, ponieważ ten obszar rynku ma średnio wyższe marże od pozostałych i stanowi atrakcyjny kierunek inwestycji" - dodał Brzeziński.

dhwlsfm

Przez pierwsze cztery miesiące oferowania mikfoFaktoringu zawarte zostały umowy udzielające klientom limitu faktoringowego na kwotę ponad 400 tys. zł.

Przychody z tej usługi będą uwidaczniać się w przychodach spółki począwszy od IV kwartału 2016 r., podano także.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC to spółka działająca od ponad 20 lat na rynku windykacji B2B. Od maja 2015 r. notowana jest na NewConnect.

(ISBnews)

dhwlsfm

Podziel się opinią

Share
dhwlsfm
dhwlsfm