Trwa ładowanie...
d33qo8y

Kapusta pekińska w Lidlu z nadmiarem chemii. „Łzawienie, zwężenie źrenic, dolegliwości pokarmowe”

Lidl poinformował o wycofaniu partii kapusty pekińskiej ze sklepów w trzech województwach. Zawierała za dużo pestycydów. Jeśli ktoś ją trzymał w lodówce przez dziesięć dni, to Lidl zwróci za nią pieniądze. Trzeba mieć jeszcze paragon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Lidl po dziesięciu dniach poinformował o wadliwej partii kapusty pekińskiej
Lidl po dziesięciu dniach poinformował o wadliwej partii kapusty pekińskiej (East News, Fot: PIOTR ZAJAC/REPORTER/EAST NEWS)
d33qo8y

Wewnętrzne badania Lidla wykazały przekroczenie w jednej partii kapusty pekińskiej dopuszczalnego poziomu pestycydu Dimetoat oraz jego metabolitu Ometoat. Była sprzedawana w dniach 13-14 sierpnia na terenie sklepów w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Kapustę szybko wycofano ze sprzedaży, ale część ludzi zdążyło ją kupić.

Sieć wystosowała stosowny komunikat do klientów 23 sierpnia. Jeśli ktoś miał się nią zatruć, to się już od 13-14 sierpnia zapewne zatruł.

Teraz właściwie można powiedzieć, że klient dostaje od firmy wyjaśnienie, dlaczego dziesięć dni temu miał „łzawienie, zwężenie źrenic”, czy przejściowe „dolegliwości ze strony układu pokarmowego”. Tak Lidl opisuje możliwe efekty przekroczenia poziomu pestycydu w kapuście.

  Lidl
(Lidl)

*Po Lidlu i Carrefourze Karta Dużej Rodziny w Biedronce? Rząd puka do drzwi królowej dyskontów *

Chodzi o kapustę o numerze partii L32/06. Jeśli - co wątpliwe - ktoś ma ją jeszcze w lodówce i jest na jej opakowaniu właśnie taki numer partii, to lepiej zanieść ją do sklepu i odebrać wydaną kwotę.

d33qo8y

Ale z góry uprzedzamy - nie będzie łatwo. Pieniądze odzyskają tylko kolekcjonerzy paragonów. „Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy koszty zakupu zostaną zwrócone po okazaniu paragonu” - podano w komunikacie. Jak widać sklep nie przewiduje ponownego zważenia i oddania pieniędzy.

Wszystkie inne partie kapusty pekińskiej, sprzedawane w sieci Lidl poza okresem 13-14 sierpnia 2018 roku, nie są objęte wycofaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d33qo8y

Podziel się opinią

Share
d33qo8y
d33qo8y