Trwa ładowanie...
d2zcqsh
karta dużej rodziny

Karta Dużej Rodziny rozrasta się. Można zaoszczędzić na paliwie i jedzeniu

W rządowym programie Karta Dużej Rodziny bierze już udział ponad 850 firm - chwali projekt minister pracy i polityki społecznej Włodzimierz Kosiniak Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karta Dużej Rodziny rozrasta się. Można zaoszczędzić na paliwie i jedzeniu
(Fotolia)
d2zcqsh

Karta to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci. Biorą w nim udział zarówno instytucje publiczne, jak i w firmy prywatne. W efekcie część wielodzietnych rodzin może płacić mniej za jedzenie, ubrania, kosmetyki, czy nawet paliwo.

Ze zniżek można obecnie skorzystać w prawie 8 tysiącach miejsc. Ile można zaoszczędzić? Całkiem sporo. Czołowe stacje benzynowe, które biorą udział w projekcie oferują paliwo tańsze o 5 groszy na każdym zatankowanym litrze.

- Dzięki Enerdze rodzice zapłacą za prąd 15 proc. mniej. Dzięki PKN Orlen zaoszczędzą 5 groszy na każdym litrze paliwa. T-Mobile daje 20 proc. rabatu na cały okres umowy. Partner RTV/AGD oferuje 5 proc. na cały asortyment. W Link4 ubezpieczenie mieszkania z Kartą Dużej Rodziny będzie tańsze o 30 proc., a NNW o 50 procent. Deutsche Bank Polska znosi dla rodzin 3+ prowizje za udzielenie kredytów i daje specjalne, niższe oprocentowanie - tak zachwala program minister Władysław Kosiniak Kamysz na swoim blogu. - Dziś już firmom nie wypada nie być w programie Karta Dużej Rodziny - dodaje. Pełną listę partnerów programu można sprawdzić tutaj.

d2zcqsh

Kto może ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny? Według resortu pracy prawo do skorzystania z Karty Dużej Rodziny ma prawie 3,5 miliona osób - w tym ponad 2 miliony dzieci.

Ministerstwo tłumaczy, że karta przysługuje niezależnie od uzyskanych dochodów. Do wzięcia udziału w programie potrzebna jest co najmniej trójka dzieci (w wieku do 18 lat lub do 25 lat, gdy kontynuują naukę. Limit wiekowy nie jest brany pod uwagę w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności). Aby otrzymać kartę należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania.

Zobacz także: Kto może liczyć na dopłaty do podręczników?

d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh