Qaqwqwrqw

Kaszanka z Lidla. Czytelnik podejrzewał, że są w niej larwy włośnicy. Sklep uspokaja

Larwy włośnicy w kaszance – ostrzega czytelnik i na dowód przesyła zdjęcia, po obejrzeniu których znika apetyt. Żadne larwy, to tylko naturalne osłonki, uspokaja producent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taką kaszankę kupił nasz czytelnik
Taką kaszankę kupił nasz czytelnik (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: internauta)
Qaqwqwrqw

Gdy nasz Czytelnik otworzył opakowanie z kaszanką Grill&Fun, zapewne od razu stracił ochotę na jakiekolwiek grillowanie. Wygląda rzeczywiście nieapetycznie, bo spod skórki wychodzi coś, co wygląda jak larwy włośnicy.

- Gdybym kupił tę kaszankę tydzień wcześniej, prawdopodobnie zjadłbym jaja włośnicy. Nie zazdroszczę tym, którzy tego nie zauważyli i spożyli – napisał pan Marcin na #dziejesie.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
Qaqwqwrqw

Skontaktowaliśmy się z Lidlem, by ustalić, skąd w kaszance wyprodukowanej na zlecenie sieci mogły się wziąć robaki i czy mogą występować również w innych partiach produktów.

Obejrzyj: Jedzenie z puszki. Uwaga na toksyczny składnik

W sprawie wypowiedział się producent, który uspokaja: to żadne larwy, tylko… wąsy. A wąsami nie należy się niepokoić, gdyż są zupełnie naturalną cechą produktu.

Qaqwqwrqw

- Na zdjęciu widoczne są tzw. "wąsy" osłonki, które z natury na niej występują. Ich długość jest różna w zależności od użytego jelita i zazwyczaj przy doborze odpowiednich warunków obróbki termicznej odpadają od produktu i są niewidoczne. W tym przypadku to nie nastąpiło, lecz w dalszym ciągu produkt jest bezpieczny do spożycia – czytamy w skierowanym do Wirtualnej Polski mailu.

Dalej producent zapewnił, że wszystkie półtusze w Polsce są poddawane badaniu trychinoskopowemu. Badanie to ma na celu dopuszczenie do przetwórstwa i konsumpcji wyłącznie produktów zdrowych.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw