ycipk-4n84o6

Kaufland chce przejąć sklepy po Tesco. Jest wniosek do UOKiK

Kaufland Polska Markety złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia części mienia spółek Snowfinch 19 II oraz Zodiac. A prościej - chce przejąć powierzchnie handlowe, które dziś wykorzystuje Tesco Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaufland złożył wniosek do UOKiK o przejęcie powierzchni handlowych wykorzystywanych obecnie przez supermarkety Tesco
Kaufland złożył wniosek do UOKiK o przejęcie powierzchni handlowych wykorzystywanych obecnie przez supermarkety Tesco (Wikimedia Commons CC BY)
ycipk-4n84o6

Wnioski do UOKiK wpłynęły 30 sierpnia, sprawa jest w toku.

Wnioski dotyczą wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, we Wrocławiu przy ul. Długiej 37/47, w Lublinie przy ul. Orkana 4, w Gdańsku przy ul. Cienistej 30.

Zgłaszane koncentracje stanowią drugi etap wieloetapowej koncentracji, który poprzedzi sprzedaż na rzecz spółek Snowfinch 19 II oraz Zodiac S.a.r.l. praw do nieruchomości, na której znajduje się wymienione wyżej obiekty handlowe.

ycipk-4n84o6

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

O tym, że Tesco stopniowo zmniejsza swoją obecność w Polsce, informowaliśmy w money.pl wielokrotnie. Brytyjska sieć decyduje się na zamykanie części sklepów i zwolnienia grupowe. Część placówek natomiast wystawiono na sprzedaż.

ycipk-4n84o6

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz.

Poprzez sieci Lidl i Kaufland spółka prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero).

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów codziennego użytku.

ycipk-4n84o6

Snowfinch 19 II SPK należy natomiast do Grupy 4fi której działalność skupia się przede wszystkim na bezpośrednich inwestycjach w nieruchomości, akcje i obligacje, venture capital i prowadzeniu siłowni.

W chwili obecnej Grupa 4fi nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej na terytorium Polski.

Zodiac z kolei należy do Grupy Origami, która skupia się na nabywaniu aktywów prywatnych, które są ulokowane w niepłynne struktury własnościowe i obciążone długiem, innymi ograniczeniami lub procesami sądowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4n84o6
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n84o6

ycipk-4n84o6
ycipk-4n84o6