Trwa ładowanie...
d16gusz

Kaufland ogranicza opakowania. Możesz przynieść własne

Zamiast jednorazowego plastiku, własny pojemnik. Kaufland ogranicza nieekologiczne opakowania i przekonuje klientów, aby włączyli się w akcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaufland wcześniej wprowadził wielorazowe torebki na warzywa i owoce.
Kaufland wcześniej wprowadził wielorazowe torebki na warzywa i owoce. (Materiały prasowe)
d16gusz

Kupując produkty na wagę typu ser, wędliny czy produkty garmażeryjne przynieś własne opakowanie. Ekspedient zważy je i zapakuje do niego odpowiednią ilość produktu Oklejone ceną pudełko można skanować zarówno przy tradycyjnej kasie, jak i samoobsługowej - zauważa Super Express.

Kaufland w ten sposób chce ograniczyć nieekologiczne opakowania. Już wcześniej wprowadził do oferty wielorazowe woreczki z sitaki zamiast plastikowych foliówek do pakowania owoców czy warzyw.

Jak pisaliśmy w money.plroczne zużycie opakowań w UE to 180 kg na mieszkańca. W Polsce wynosi 160 kilogramów. Choć zużywamy mniej opakowań niż reszta Europy, to roczna sprzedaż towarów opakowanych w tworzywa sztuczne od kilku lat rośnie w tempie 12 proc. rocznie. W pozostałych państwa członkowskich UE to tylko 3 proc.

d16gusz

Wpływ na wzrost sprzedaży pakowanych produktów mają trendy zakupowe. Zdaniem cytowanych przez money.pl ekspertów, mimo rosnącego wpływu ekologii na branżę, trendy zwiększające popyt na jednorazowe opakowania są silniejsze niż te, zachęcające do ich ograniczania.

- Trendy ekologii i wygody w przypadku opakowań prowadzą do rozwoju rynku w dwóch, z pozoru rozbieżnych kierunkach. Coraz więcej osób jest bowiem skłonna dopłacić do produktu, jeżeli wyróżnia się on ekologicznym opakowaniem lub pochodzeniem. Jednak równocześnie chcemy opakowań lekkich, wytrzymałych, poręcznych i najlepiej bogato zadrukowanych - mówił Kamil Mikołajczyk, dyrektor ds. sektora przemysłowego Santander Bank Polska.

Minister środowiska: opłata za wszystkie foliówki to rozwiązanie "na już"

- Od tego, który z tych trendów będzie silniejszy, zależy kierunek rozwoju rynku, ponieważ intuicyjnie z opakowaniami ekologicznymi łączymy te z papieru i tektury, natomiast przekąski kupowane po drodze z pracy lub dania gotowe są pakowane głównie w tworzywa sztuczne. Można jednak pogodzić te trendy, ponieważ coraz częściej słyszymy o opakowaniach z tworzyw, które są projektowane od podstaw z myślą o możliwości ich późniejszego przetworzenia i ponownego wykorzystania. Dlatego teza o zmierzchu plastiku jest naszym zdaniem nieuzasadniona - dodał.

d16gusz

Podziel się opinią

Share

d16gusz

d16gusz