Trwa ładowanie...
d4jh0mf

Kaufland przejmuje kolejne markety Tesco. Jest zgoda UOKiK

Kaufland otrzymał zielone światło od UOKiK na przejęcie czterech kolejnych sklepów Tesco. Sieć przejmie punkty w Warszawie, Ostrołęce, Lublinie i we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaufland powiększy się o cztery markety, które dotychczas należały do Tesco.
Kaufland powiększy się o cztery markety, które dotychczas należały do Tesco. (Wikimedia Commons CC BY)
d4jh0mf

Sieć Kaufland otrzymała zgodę na przejęcie sklepów w Lublinie (ul. Orkana 4), Ostrołęce (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 28), Wrocławiu (ul. Długiej 37/47) i Warszawie (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 41). Do każdego z nich UOKiK wydał osobną decyzję. Punkty te należały do spółek Snowfinch, Zodiac, BTN oraz Tesco.

Jak poinformował UOKiK w komunikacie prasowym, konieczne było przeprowadzenie badania rynku. Urząd chciał sprawdzić, czy ewentualne przejęcie nowych punktów przez niemiecką sieć nie zachwieje konkurencją na lokalnych rynkach HSD (hipermarkety, supermarkety i dyskonty).

"Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe wykazało m.in., że uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Piotr i Paweł, Stokrotka, Carrefour, Auchan. Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację" - czytamy w komunikacie UOKiK.

d4jh0mf

Zobacz też: Tłusty Czwartek. Wielki test pączków - Michał Pol gościem specjalnym "Czy to się opłaca?"

Tym samym nic już nie stoi na przeszkodzie, aby Kaufland przejął wyżej wymienione placówki od Tesco.

Sprawdź: Tesco się kurczy. Kaufland w tym tygodniu uruchomi trzy markety

d4jh0mf

To kolejne przejęcie marketów brytyjskiej sieci przez Kaufland. Wcześniej ta sieć nabyła trzy lokale w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64 i w Gdańsku przy ul. Cienistej 30.

Czytaj: Dzikie tłumy na otwarciu nowego Kauflandu. Nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam

Trzy nowe sklepy Kaufland otworzyły swoje podwoje dla klientów dokładnie 13 lutego. Na otwarciu warszawskiej placówki pojawiła się redaktorka WP Finanse.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jh0mf

Podziel się opinią

Share
d4jh0mf
d4jh0mf