Trwa ładowanie...
dxi97b4

Dzikie tłumy na otwarciu nowego Kauflandu. Nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam

Myślicie, że tłumy na otwarciu marketów to już przeżytek? Albo ludzie szturmujący sklep po legendarne już karpie? Nie ma co ukrywać - Polacy kochają promocje i okazyjne zakupy, co pokazuje wielkie otwarcie nowego sklepu Kaufland w Warszawie przy ul. Stalowej.
Share
Takich tłumów nie widziałam nawet przed Bożym Narodzeniem.
Takich tłumów nie widziałam nawet przed Bożym Narodzeniem.Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz
dxi97b4

Właśnie otwarto nowy Kaufland w Warszawie, w miejscu dawnego Tesco. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że stolica nie jest kauflandowym miastem - sklepy tej sieci można policzyć na palcach. Stąd otwarcie z prawdziwą pompą - trzy dni atrakcji i promocji.

Po przybyciu na miejsce o godz. 10 rano (zapowiadana godzina otwarcia) zastaję już cały parking zastawiony samochodami. Lekki szok - przecież to normalny dzień roboczy. Widzę nawet dwa autokary. Czyżby jakaś wycieczka przyjechała?

  WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Godzina otwarcia, parking cały zajęty.

  WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Powyżej widać dwa autokary. W pobliżu nie ma nic innego poza sklepem, więc wygląda to na zorganizowany sklepowy najazd.

dxi97b4

W środku dzikie tłumy, w większości starsi ludzie. Nie widzę zapowiadanych darmowych jabłek, ale za to jest poczęstunek kawą (do której jest kolejka) i wodzirej reklamujący bukiety kwiatów (w końcu zaraz Walentynki) oraz owoce.

Zobacz też: Wielki test kaw rozpuszczalnych. Marki własne dyskontów vs popularni producenci

Mimo to niektórzy są rozczarowani. - Nie ma połowy rzeczy, które miały być - słyszę od starszego pana stojącego obok sklepu z dywanami. Zastanawiam się co poza darmowymi jabłkami miało być, a nie ma. - A no widzi pan, tak to robią te promocje - pociesza go pracownica sklepu.

  WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Wodzirej zachęcający do kupna kwiatów na walentynki.

dxi97b4

To przy owocach jest największy ruch. Banany za 1,95 zł/kg, pomarańcze 2,22 zł/kg, cytryny w siatce po 0,5kg za 2,99 zł. Ludzie ładują owoce do wózków bez opamiętania. Trochę zastanawia mnie co zrobią z taką ilością cytrusów, ciężko je przerobić na przetwory w słoikach czy jakieś mrożonki.

  WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Wózki całe wypakowane owocami nie były rzadkim widokiem.

Czytaj też: Biedronka wprowadza promocję na "koszyk Dudy". Będzie tańszy niż w 2015 roku

  WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Podobny tłum jest przy dziale mięsnym.

dxi97b4

Przy artykułach gospodarczych i przemysłowych prawdziwy szał. Litrowe szklane karafki z korkiem po 5 zł, tyle samo słuchawki douszne. Po zmiotkach już ani śladu. Ludzi jak w okresie przedświątecznym. Tyle, że to połowa lutego.

Hostessy i hości co krok kuszą smakowitym poczęstunkiem - a to ciastka, a to soki, a to wędliny. Wszystko przypominało konsumpcyjny piknik rodzinny.

Ale ja też uległam atmosferze promocji i kupiłam parę rzeczy. Poza bananami np. brokuły po 2,99 zł/szt czy duży sos BBQ za 3 zł z groszami. Jednak coś jest w tych akcjach marketingowych, że w człowieku włącza się tzw. "Janusz promocji".

Czytaj też: Niskie osoby apelują, prezes InPostu odpowiada. Będzie można wybrać sobie dostawę do dolnych skrytek

dxi97b4

Pozytywnym zaskoczeniem były kolejki - szły naprawdę sprawnie. Pierwszy raz w jakimkolwiek supermarkecie widziałam otwarte wszystkie kasy. W dodatku można kupić papierową (zamiast plastikowej) torbę na zakupy, a w dużych marketach to wciąż rzadkość.

  WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Po dwóch godzinach od otwarcia tłum wcale się nie zmniejszał. Ludzi przychodziło coraz więcej, ale promocyjne banany i pomarańcze wciąż były dostarczane na bieżąco, sklep przygotował się na najazd. Można się spodziewać, że tak będzie przez cały okres (13-15 luty) imprezy otwarcia.

Czy w tym miejscu Kaufland przyjmie się lepiej niż Tesco? Czas pokaże, ale na pewno sieć zapewniła sobie ogromne zainteresowanie na starcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxi97b4

Podziel się opinią

Share
dxi97b4
dxi97b4