Trwa ładowanie...
d9loyj5
d9loyj5

KBC Securities obniżył rekomendację dla Agory do "sprzedaj"

10.6.Warszawa (PAP) - Analitycy KBC Securities obniżyli rekomendację dla akcji Agory do "sprzedaj" z "trzymaj", a cenę docelową ustalili na poziomie 13,24...
Share
d9loyj5

10.6.Warszawa (PAP) - Analitycy KBC Securities obniżyli rekomendację dla akcji Agory do "sprzedaj" z "trzymaj", a cenę docelową ustalili na poziomie 13,24 zł.

Rekomendacja została wydana 3 czerwca przy cenie 15,88 zł, a w środę na giełdzie o godz. 12.58 cena akcji Agory wynosiła 16,61 zł.

"Obniżamy rekomendacje dla spółki z +trzymaj+ do +sprzedaj+ po 13- proc. wzroście kursu akcji Agory w ostatnich dwóch dniach. Wzrosty miały związek z informacją o wspólnym projekcie Axela Springera i polskiego wydawcy spółki Infor. Projekt zakłada wydawanie od jesieni br. gazety codziennej, która zastąpi obecnie wydawany przez Axela Springera Dziennik i wydawany przez Infor Gazetę Prawną" - napisali w raporcie analitycy.

"Uważamy za przedwczesne spekulacje, jakoby pojawienie się nowego dziennika miało złagodzić konkurencję na rynku gazet ogólnopolskich z korzyścią dla pozycji Gazety Wyborczej" - napisali.

"Prognozujemy w pozostałej części br. około 20 proc. spadek rdr zysku netto Agory (skorygowanego o odpisy na utratę wartości, rezerwy i plan opcji menedżerskich)" - dodali analitycy. (PAP)

wst/ pam/

d9loyj5

Podziel się opinią

Share
d9loyj5
d9loyj5