Trwa ładowanie...
d3lhma7

KBC Securities pozytywnie ocenia przejęcie TV Polsat przez Cyfrowy Polsat

16.11. Warszawa (PAP) - Analitycy KBC Securities, w raporcie z 15 listopada, pozytywnie oceniają planowane przejęcie telewizji Polsat przez Cyfrowy Polsat, podtrzymują rekomendację...

d3lhma7
d3lhma7

16.11. Warszawa (PAP) - Analitycy KBC Securities, w raporcie z 15 listopada, pozytywnie oceniają planowane przejęcie telewizji Polsat przez Cyfrowy Polsat, podtrzymują rekomendację "kupuj" z ceną docelową 16,7 zł.

"Wstępnie oceniamy pozytywnie zgodę Cyfrowego Polsatu na nabycie 100 proc. udziałów w TV Polsat. Struktura transakcji jest przejrzysta, a cena w wysokości 3,75 mld zł wydaje się rozsądna i implikuje 11,8x EV/EBITDA na 2010P" - napisano w raporcie.

"W stosunku do obecnej wyceny TVN cena wskazuje 12 proc. dyskonto, a w stosunku do naszej wyceny dyskonto wynosi 25 proc" - dodano.

KBC Securities podtrzymuje rekomendację "kupuj" dla akcji Cyfrowego Polsatu.

d3lhma7

"Nasza obecna wycena wynosi 16,70 zł na akcję, co implikuje 18 proc. potencjał wzrostu i raczej jest mało prawdopodobne, aby zmieniła się znacząco w wyniku transakcji, natomiast lekko negatywny wpływ może być związany z rozwodnieniem ze względu na emisję akcji po cenie niższej od naszej wyceny" - napisano.

W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 14,10 zł, a we wtorek około godziny 10.57 były one warte 14,65 zł. (PAP)

jru/ jtt/

d3lhma7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhma7