Trwa ładowanie...
d2e3k9a

Kęty liczą na poprawę wyników w III kw. w trzech segmentach, stabilizacja w dwóch

09.08. Warszawa (PAP) - Grupa Kęty spodziewa się w III kwartale br. poprawy wyników rdr w segmentach: wyrobów wyciskanych, usług budowlanych i akcesoriów budowlanych. W przypadku...

Share
d2e3k9a

09.08. Warszawa (PAP) - Grupa Kęty spodziewa się w III kwartale br. poprawy wyników rdr w segmentach: wyrobów wyciskanych, usług budowlanych i akcesoriów budowlanych. W przypadku segmentów: systemów aluminiowych i opakowań giętkich spółka oczekuje stabilizacji wyników - poinformowali podczas konferencji przedstawiciele spółki. Ewentualna aktualizacja prognoz Kęt jest możliwa po III kwartale.

"W III kwartale spodziewamy się podobnych wyników w segmentach systemów aluminiowych i opakowań giętkich, natomiast poprawy oczekujemy w segmentach: wyrobów wyciskanych, usług budowlanych i akcesoriów budowlanych" - powiedział podczas konferencji Adam Piela, dyrektor finansowy Kęt.

"W segmencie wyrobów wyciskanych wyniki będą oczywiście zależeć od cen na LME. Mówiąc o wzroście chodzi nam raczej o wolumen" - dodał.

Prezes Dariusz Mańko poinformował, że spółka podtrzymuje prognozy na 2012 r., zgodnie z którymi, skonsolidowany zysk netto firmy wyniesie 104,2 mln zł, zysk operacyjny 141 mln zł, a przychody 1,51 mld zł.

"Na razie podtrzymujemy prognozy, ewentualna aktualizacja będzie możliwa po wynikach III kwartału" - dodał.

Mańko powiedział również, że Kęty na razie nie widzą znaczących problemów, jeśli chodzi o płatności w branży budowlanej.

"Oczywiście zwiększyła się grupa należności przeterminowanych do 90 dni, ale sytuacja jest pod kontrolą" - podał. (PAP)

kuc/ jow/ asa/

d2e3k9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3k9a
d2e3k9a