Trwa ładowanie...
kfc
23-05-2016 14:38

KFC zdetronizowane. Stany mają nowy najpopularniejszy fast food z kurczakami

W Stanach Zjednoczonych nowym "numerem 1" na rynku barów szybkiej obsługi specjalizujących się w kurczakach jest sieć Chick-fil-A - donosi amerykański "Business Insider".

KFC zdetronizowane. Stany mają nowy najpopularniejszy fast food z kurczakamiFot: Southern Arkansas University/wikimedia (CC BY 2.0)
dwh9708
dwh9708

Według danych zebranych przez serwis QSR, monitorujący rynek fast food w Stanach Zjednoczonych, w 2014 r. sprzedaż w restauracjach Chick-fil-A była trzykrotnie większa niż w restauracjach KFC. Ściślej rzecz ujmując, średni roczny obrót z jednej restauracji Chick-fil-A wyniósł 3,1 mln dol., podczas gdy w przypadku restauracji KFC było to 960 tys. dol.

Zdaniem analityków branży fast food, Chick-fil-A wygrywa z KFC dzięki znakomitej ofercie (w licznych sondażach konsumenci podkreślają, że oferowane przez tę sieć produkty są wyjątkowo smaczne), a także wysokim standardom obsługi klienta.

KFC od pewnego czasu stara się nawiązać walkę z rosnącym w siłę rywalem. W ramach poprawy oferty i wizerunku sieci, w ubiegłym roku w restauracjach KFC w USA ulepszono działanie smażalników ciśnieniowych, w których przygotowywane są panierowane kawałki kurczaka i frytki.

Zarząd przeznaczył też ponad 100 tys. roboczogodzin na przeszkolenie ponad 20 tys. szeregowych pracowników sieci, ponadto zorganizowano 43 spotkania dla menedżerów placówek KFC w całym kraju. Dodatkowo w ciągu najbliższych trzech lat sieć chce zmienić wystrój ok. 3 tys. swoich lokali na rodzimym rynku.

dwh9708
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwh9708