Trwa ładowanie...
d30jv8k

KGHM będzie kontynuować rewizję strategii w 2017 r.

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź będzie kontynuować prace związane z rewizją strategii w 2017 r., podała spółka.

Share
d30jv8k

"W 2016 r. zarząd KGHM Polska Miedź S.A. podjął decyzję o gruntownej rewizji strategii spółki. Rewizja strategii skoncentrowana jest na dostosowaniu celów spółki do przewidywanych możliwości finansowych z uwzględnieniem warunków rynkowych i konieczności optymalizacji kosztów" - czytamy w raporcie rocznym.

Głównymi przesłankami determinującymi konieczność rewizji zatwierdzonej strategii z 2015 r. były obniżenie cen kluczowych surowców w stosunku do cen przyjętych w poprzednio zatwierdzonych długoterminowych planach strategicznych spółek grupy kapitałowej na lata 2015-2020, wyższe od pierwotnie zakładanych nakłady inwestycyjne związane z realizacją zagranicznych projektów inwestycyjnych oraz niższe niż zakładano parametry operacyjne i efektywnościowe aktywów zagranicznych.

"Prace związane z rewizją strategii spółki nie zostały zakończone w 2016 r. i będą kontynuowane w 2017 r." - czytamy dalej.

W listopadzie ub.r. spółka informowała, że zakończy prace nad aktualizacją strategii do końca I kw. 2017 r

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d30jv8k

Podziel się opinią

Share
d30jv8k
d30jv8k