Trwa ładowanie...
d4jpyqk

KGHM chce do IX zakończyć prace dotyczące struktury finansowania

28.03. Warszawa (PAP) - KGHM do września chce zakończyć prace nad reorganizacją struktury finansowania długoterminowego. Spółka oczekuje, że zadłużenie netto na koniec 2014 r....

Share
d4jpyqk

28.03. Warszawa (PAP) - KGHMKGHM (Zobacz notowania spółki ») do września chce zakończyć prace nad reorganizacją struktury finansowania długoterminowego. Spółka oczekuje, że zadłużenie netto na koniec 2014 r. wyniesie 2 mld zł - poinformował Jarosław Romanowski, wiceprezes spółki.

"Kredyt od EBI to pierwszy krok w kierunku zorganizowania finansowania długoterminowego. Chcemy, aby struktura finansowania była bezpieczniejsza i bardziej zrównoważona. Zamierzamy utrzymać 1-1,5 mld zł finansowania krótkookresowego. Natomiast w zależności od tego jak będą kształtowały się ceny miedzi, srebra, kurs walutowy i poziom dywidendy w tym roku i kolejnych latach, chcemy resztę naszych potrzeb w zakresie finansowania inwestycji pokryć kredytem około 5-letnim" - powiedział Romanowski na piątkowej konferencji.

"To finansowanie dodatkowe, przynajmniej 5-letnie, w kolejnych latach może wynieść od 1 do nawet 2 mld USD, ale jeszcze dokładnej kwoty bym nie przesądzał. W tej chwili nad tym pracujemy. Do września powinniśmy ukończyć pracę nad reorganizacją całej struktury finansowania" - dodał.

Podał, że kredyt od EBI wyrażony w PLN ma wartość 1,6 mld zł.

KGHMKGHM podał w piątek, że oczekuje, iż zadłużenie netto na koniec 2014 r. wyniesie 2 mld zł.(PAP)

jow/ seb/ ana/

d4jpyqk

Podziel się opinią

Share
d4jpyqk
d4jpyqk