Trwa ładowanie...
d1f5zsx

KGHM chce do końca roku sfinalizować przegląd inwestycji zagranicznych

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź chce do końca roku zakończyć przegląd inwestycji zagranicznych i przedstawić jego efekty razem z wynikami za 2016 r., poinformował prezes Radosław Domagalski-Łabędzki.

Share
d1f5zsx

"W tej chwili dokonuje się bardzo intensywna ocena naszych aktywów zagranicznych zarówno w Ameryce Północnej, jak i Sierra Gorda. Mamy świadomość konieczności uporządkowania i weryfikacji. Podsumowanie naszej ewaluacji i kierunki działań zagranicznych podamy wraz z prezentacją wyników za 2016 r." - powiedział Domagalski-Łabędzki podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że w przyszłym tygodniu planuje odwiedzić aktywa w Chile i Kanadzie, a następnie w Japonii porozmawiać z partnerem projektu Sierra Gorda (Sumitomo).

"Analizujemy kilka możliwych scenariuszy dla tego projektu. Jedynym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę jest kwestia racjonalności ekonomicznej. Robimy analizy geologiczne, jak i analizy modelu produkcyjno-kosztowego. Te analizy będziemy znać niebawem" - powiedział prezes, odnosząc się do projektu Sierra Gorda.

"Jednym z rozważanych scenariuszy jest kontynuacja modelu obecnego, zidentyfikowaliśmy natomiast możliwości optymalizacji. Jest też inny scenariusz, który bierzemy pod uwagę" - dodał.

d1f5zsx

Z prezentacji spółki wynika, że rozważane są:

- dalszy rozwój projektu w oparciu o I fazę inwestycji,

- realizacja w oparciu o I fazę i usunięcie tzw. wąskich gardeł,

- rozwój w oparciu o fazy I i II.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.
(ISBnews)

d1f5zsx

Podziel się opinią

Share
d1f5zsx
d1f5zsx