Trwa ładowanie...
d5p3p8b

KGHM i Tauron nie będą budować bloku gazowo-parowego w Elektrowni Blachownia

Warszawa, 28.07.2016 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź oraz Tauron Wytwarzanie - spółka zależna od Tauron Polska Energia - odstąpiły od realizacji projektu budowy bloku gazowo-parowego i przystąpią do likwidacji spółki "Elektrownia Blachownia Nowa", podały Tauron i KGHM. 

Share
d5p3p8b

"KGHM Polska Miedź S.A. oraz Tauron Wytwarzanie S.A., zgodnie postanawiają, że przystąpią do likwidacji spółki 'Elektrownia Blachownia Nowa' sp. z o. o., która przeprowadzona zostanie zgodnie z postanowieniami umowy spółki oraz z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa" - czytamy w komunikacie.

W osobnych komunikach spółki podały, że zgodnie postanawiają odstąpić od realizacji projektu budowy bloku gazowo-parowego w "Elektrowni Blachownia Nowa" sp. z o.o. i rozwiązać łączącą KGHM Polska Miedź S.A. oraz Tauron Wytwarzanie S.A. umowę wspólników, co oznacza wygaśnięcie wszelkich zobowiązań określonych w umowie wspólników oraz zakończenie wszelkich prac w niej przewidzianych.

"Strony zgodnie postanawiają rozwiązać łączące je porozumienie z dnia 30 grudnia 2013 r., na mocy którego postanowiono o czasowym zawieszeniu realizacji Projektu budowy bloku gazowo-parowego w spółce 'Elektrownia Blachownia Nowa' sp. z o.o." - czytamy dalej.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d5p3p8b

Podziel się opinią

Share
d5p3p8b
d5p3p8b