Trwa ładowanie...
d4gvz4c

KGHM jest na końcowym etapie pozyskiwania ofert na sprzedaż Dialogu (opis)

...

Share
d4gvz4c

Dochodzą szczegóły z prezentacji spółki. #

12.08. Warszawa (PAP) - KGHM Polska Miedź poinformowała, że proces sprzedaży Telefonii Dialog jest na końcowym etapie pozyskiwania ofert, a podpisanie umowy zależy od uzyskania satysfakcjonujących warunków. Spółka analizuje możliwości inwestycyjne w nowe projekty złożowe na świecie i ubiega się o przyznanie koncesji na wydobycie miedzi w pięciu obszarach górniczych.

W prezentacji do wyników spółka podała, że trwa końcowy etap pozyskiwania i waluacji ofert oraz dodatkowy proces due diligence.

"Trwający od marca br. proces przygotowania sprzedaży spółki Dialog, jest na końcowym etapie pozyskiwania ofert. Podpisanie umowy sprzedaży 100 proc. udziałów uzależnione jest od uzyskania warunków satysfakcjonujących spółkę" - podał KGHM w komunikacie prasowym.

W komunikacie prasowym spółka podała też, że oczekuje na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, wymaganą do sfinalizowania umowy sprzedaży 100 proc. akcji Polkomtel. Umowę przedwstępną w tej sprawie podpisano w czerwcu, a wartość transakcji wynosi 18,1 mld zł (w tym 15,1 mld zł w gotówce).

d4gvz4c

W tym roku rozpoczęto realizację dwóch nowych projektów eksploracyjnych w Wartowicach oraz Weisswasser (Niemcy).

W prezentacji do wyników KGHM podał, że w przypadku projektu Wartowice spółka rozpoczęła program wierceń na obszarze przylegającym do terenu tzw. Starego Zagłębia, a prace mają na celu dokładniejsze udokumentowanie znanych już zasobów miedzi zalegających na obszarze Synkliny Grodzieckiej. W pierwszym etapie zaplanowano wykonanie 15 odwiertów, a na realizację prac spółka przeznaczy 64 mln zł.

W przypadku projektu Weisswasser KGHM, działając poprzez zarejestrowaną w Niemczech spółkę zależną KGHM Kupfer AG, rozpoczęła w maju tego roku program wierceń na obszarze koncesyjnym Weisswasser, położonym na terenie Łużyc w Saksonii, blisko granicy z Polską. W tym roku zostaną wykonane 4 odwierty, a na ten cel przeznaczono kwotę 13 mln euro.

KGHM kontynuuje też prace przy dotychczasowych projektach złożowych: Szklary, Gaworzyce-Radwanice oraz Afton-Ajax w Kanadzie.

d4gvz4c

KGHM podał też, że zarejestrowana w Kanadzie spółka KGHM Ajax Mining Inc. opracowuje dokument tzw. bankowego studium wykonalności (BFS) i dokument ten, będący podstawą dla określenia kształtu przyszłego zakładu górniczego, powstanie do końca 2011 roku. Doradcą finansowym dla projektu został wybrany bank BNP Paribas.

W przypadku projektu Szklary 15 kwietnia KGHM zakończył program 54 płytkich wierceń i aktualnie trwają analizy składu mineralogicznego rudy niklu, a jeśli chodzi o projekt Gaworzyce-Radwanice, to spółka w tym roku zakończyła program 5 odwiertów na obszarze bezpośrednio przylegającym do terenów obecnie eksploatowanych.

Jednocześnie spółka analizuje możliwości inwestycyjne w nowe projekty złożowe na świecie.

"Interesują nas państwa stabilne politycznie, o niskim stopniu ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej oraz wysokim potencjale złożowym. Prowadzimy negocjacje z szeregiem spółek, równolegle przy współpracy z niezależnymi doradcami trwają analizy techniczne i ekonomiczne" - powiedział cytowany w komunikacie Herbert Wirth, prezes KGHM.

d4gvz4c

W prezentacji do wyników kwartalnych KGHM podał, że prowadzi negocjacje z szeregiem spółek z państw w Ameryce Północnej, Europie, a także w Ameryce Południowej (Peru, Chile) oraz w Afryce (RPA, Namibia i Botswana).

Spółka poinformowała też w piątek, że ubiega się także o przyznanie koncesji na wydobywanie rud miedzi w pięciu obszarach górniczych. KGHM wnioskuje o przyznanie koncesji na 50 lat, czyli maksymalny okres w świetle obowiązujących przepisów (dotychczasowe 20-letnie koncesje wygasają w grudniu 2013).(PAP)

bas/ asa/

d4gvz4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gvz4c
d4gvz4c