Trwa ładowanie...
d4hbbkt

KGHM liczy na komercyjną produkcję Sierra Gorda na przełomie II i III kwartału

Warszawa, 11.05.2015 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź liczy na rozpoczęcie komercyjnej produkcji w kopalni Sierra Gorda na przełomie II i III kwartału br., poinformował wiceprezes ds. finansów Jarosław Romanowski.
Share
d4hbbkt

"Pierwszy z warunków to jest uzyskanie stabilnie 65% zdolności produkcyjnych w zakresie miedzi przez 60 dni. O ile ten warunek jest już praktycznie spełniony, to musimy jeszcze wziąć pod uwagę stabilizację w zakresie dostaw i jakości molibdenu" - powiedział Romanowski podczas konferencji prasowej.

"To jest przełom drugiego i trzeciego kwartału, kiedy myślimy, że oba te warunki zostaną spełnione" - dodał.

W I kwartale br. Sierra Gorda osiągnęła 80% mocy produkcyjnych w zakresie dziennego przerobu rudy. Kopalnia wyprodukowała w tym okresie 65 tys. ton koncentratu miedzi, co przekłada się na blisko 20 tys. ton miedzi. Produkcja molibdenu rozpoczęła się dopiero w kwietniu. Plany na 2015 r. zakładają produkcję 110 tys. ton miedzi i około 30-40 mln funtów molibdenu.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d4hbbkt

Podziel się opinią

Share
d4hbbkt
d4hbbkt