Trwa ładowanie...
d1tlqu5

KGHM pracuje nad utrzymaniem długu netto do EBITDA do 2x

Warszawa, 18.08.2016 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź podejmuje działania, aby wskaźnik długu netto do EBITDA nie przekroczył 2x, poinformował wiceprezes Stefan Świątkowski.

Share
d1tlqu5

"Wskaźnik 2x jest ustawiony jako wskaźnik ostrożnościowy i jeśli miałby zostać przekroczony, to będziemy musieli jakieś działania podejmować. Po części już podejmujemy działania, żeby nie został przekroczony" - powiedział Świątkowski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że jest to poziom ustalony przez zarząd.

"Poziom 2 jest uznany na bezpieczny, ale nie jest to poziom, po którym zaczynają się dziać rzeczy niebezpieczne" - dodał.

Spółka podała w komunikacie poświęconym, wynikom za I półrocze br., że zadłużenie netto grupy kapitałowej w okresie styczeń-czerwiec 2016 r. wzrosło o 207 mln USD, co miało związek z finansowaniem działalności inwestycyjnej. Wskaźnik długu netto do EBITDA (przy wartości EBITDA za 12 miesięcy kończących się 30.06.2016 r.) wynosi 1,8x.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d1tlqu5

Podziel się opinią

Share
d1tlqu5
d1tlqu5