Trwa ładowanie...
d3uenym
d3uenym

KGHM przeanalizuje plany inwestycyjne, część projektów może odłożyć w czasie

16.6.Lubin (PAP) - KGHM potrzebuje co najmniej miesiąca na ponowną analizę planowanych projektów inwestycyjnych w związku z wypłatą wyższej niż proponował zarząd dywidendy. Spółka...
Share
d3uenym

16.6.Lubin (PAP) - KGHM potrzebuje co najmniej miesiąca na ponowną analizę planowanych projektów inwestycyjnych w związku z wypłatą wyższej niż proponował zarząd dywidendy. Spółka nie planuje zaciągać kredytów na inwestycje. Część projektów może zostać przesunięta w czasie.

"Po dzisiejszej decyzji akcjonariuszy potrzebujemy czasu na analizę planowanych projektów inwestycyjnych. Wzięcie kredytu będzie ostatecznością. Będziemy tak analizować nasze projekty, by kredytów nie brać. Możliwa będzie raczej priorytetyzacja inwestycji" - powiedział po walnym dziennikarzom Herbert Wirth, pełniący obowiązki prezesa spółki.

Dodał, że możliwe będzie przesunięcie pewnych inwestycji w czasie.

d3uenym

Spółka potrzebuje przynajmniej miesiąca na analizę.

"Priorytetem są inwestycje w core-business" - powiedział Wirth.

"Jest zerowe prawdopodobieństwo, byśmy wzięli kredyt na inwestycje zagraniczne" - dodał.

Wirth poinformował, że KGHM nie planuje sprzedaży Polkomtela.

Wtorkowe walne KGHM zdecydowało o przeznaczeniu 2,336 mld zł na dywidendę, co daje 11,68 zł na akcję. Oznacza to, że do akcjonariuszy trafi 80 proc. ubiegłorocznego zysku.

Tymczasem w projektach uchwał na walne zarząd rekomendował, by z zysku za 2008 rok przeznaczyć na wypłatę dywidendy 1,432 mld zł, co daje 7,16 zł na jedną akcję. (PAP)

pel/ morb/ pam/

d3uenym

Podziel się opinią

Share
d3uenym
d3uenym