Trwa ładowanie...
d4hgtam
15-09-2015 15:33

KGHM złożył wniosek o pozwolenie środowiskowe na budowę kopalni Ajax w Kanadzie

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - KGHM Ajax Mining Inc. - spółka zależna KGHM Polska Miedź - złożył w Urzędzie ds. Ochrony Środowiska w kanadyjskim regionie Kolumbia Brytyjska oraz w Kanadyjskiej Agencji ds. Ochrony Środowiska wniosek o uzyskanie pozwolenia środowiskowego na budowę odkrywkowej kopalni miedzi i złota Ajax, podał KGHM.

d4hgtam
d4hgtam

Kopalnia Ajax ma zostać wybudowana w pobliżu miejscowości Kamloops w zachodniej Kanadzie.

"To krok milowy w projekcie Ajax. Nasz zespół przez ponad rok przygotowywał wniosek. Wierzymy, że spełnia on wysokie standardy wymagane w projekcie Ajax i z niecierpliwością czekamy na przejście do fazy formalnej oceny naszego wniosku" - powiedział prezes KGHM Ajax Mining Marcin Mostowy, cytowany w komunikacie.

Regionalny urząd ds. ochrony środowiska w Kolumbii Brytyjskiej ma 30 dni na sprawdzenie wniosku pod kątem formalnym. Po tym czasie wniosek zostanie upubliczniony i poddany ocenie merytorycznej i konsultacjom społecznym. Urzędnicy zapowiedzieli, że czas na konsultacje społeczne wyniesie 75 dni.

W tym czasie KGHM Ajax będzie także organizatorem sesji otwartych, podczas których będzie służył wyjaśnieniami i odpowiadał na pytania. Wszystkie szczegóły wniosku będą zamieszczone także na platformie internetowej, która zostanie udostępniona podczas konsultacji.

d4hgtam

"Chcemy, by każdy miał szansę uzyskać pełną wiedzę dotyczącą wszystkich aspektów projektu Ajax. Naszym celem jest umożliwienie lokalnej społeczności dostępu do wszystkich informacji jakich potrzebuje" - powiedział Clyde Gillespie, szef projektu KGHM Ajax.

Projekt Ajax zakłada budowę odkrywkowej kopalni miedzi i złota, która pozwoli umocnić pozycję KGHM na międzynarodowym rynku producentów miedzi. Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji projektu, KGHM zakłada otrzymanie wszystkich niezbędnych pozwoleń na przełomie 2016/2017 roku. Ich przyznanie pozwoli rozpocząć budowę kopalni, która będzie jednym z ważniejszych podmiotów przemysłu górniczego w dystrykcie Kolumbia Brytyjska w Kanadzie.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d4hgtam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hgtam