Trwa ładowanie...

Kiedy będzie 500+ za grudzień? Jeszcze przed świętami

Wygląda na to, że polskie rodziny dostaną 500+ za grudzień jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Pieniędzy na prezenty pod choinkę nie powinno więc zabraknąć. Tak zapewniają urzędnicy.
Share
Kiedy 500+ za grudzień? Pieniądze z programu mają trafić do rodzin jeszcze przed świętami
Kiedy 500+ za grudzień? Pieniądze z programu mają trafić do rodzin jeszcze przed świętamiŹródło: East News, Fot: Adam Staskiewicz/East News
dhs19rm

Jak pisze środowy "Super Express", rodzice nie muszą obawiać się opóźnień w wypłacie 500+ za grudzień. Samorządowcy zapewniają, że pieniądze trafią do nich przed świętami.

- Harmonogram na wypłaty świadczenia wychowawczego 500+ za grudzień został uzgodniony ze wszystkim wojewodami - mówi rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Sylwia Jurgiel.

Jak dodaje, wypłaty zaplanowano tak, by "środki mogły zostać w sposób płynny przekazane do wszystkich rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia".

dhs19rm

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Ale nie tylko rodziny z Dolnego Śląska mogą być spokojne. - W województwie pomorskim rodziny otrzymają świadczenia 500+ przed świętami Bożego Narodzenia - zapewniają urzędnicy z Pomorza.

dhs19rm

Podobnie twierdzą przedstawiciele urzędu wojewódzkiego z Warmii i Mazur. W Lubuskiem natomiast pieniądze powinny trafić do rodziców nie później niż 13 grudnia.

Wiele wskazuje więc na to, że rodzice mogą planować zakupy prezentów świątecznych już z uwzględnieniem 500 złotych na dziecko.

Przypomnijmy, że przy pierwszych wypłatach na nowy cykl rozliczeniowy dochodziło do wielu opóźnień. Wielu rodziców, którzy złożyli wnioski w lipcu, jeszcze w październiku nie mieli na koncie pieniędzy.

W grudniu sytuacja ma być inna i pieniądze mają trafić na ich konta na czas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhs19rm

Podziel się opinią

Share
dhs19rm
dhs19rm