Trwa ładowanie...

Kiedy ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu do pracy?

O dofinansowanie lub zwrot kosztów dojazdu do pracy ze środków Funduszu Pracy, można ubiegać się po spełnieniu dwóch ściśle określonych warunków.

Kiedy ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu do pracy?
d2cbkpg
d2cbkpg

O dofinansowanie lub zwrot kosztów dojazdu do pracy ze środków Funduszu Pracy, można ubiegać się po spełnieniu dwóch ściśle określonych warunków. Jeśli pracownik podjął pracę zarobkową na podstawie skierowania z powiatowego urzędu pracy oraz uzyskuje z tego tytułu przychód nie przekraczający dwukrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę (w roku 2012 kwota ta nie może przekroczyć 3000 zł brutto).

W celu otrzymania zwrotu za przejazd z miejsca zamieszkania do pracy i z powrotem, należy złożyć w urzędzie pracy wniosek. Dodatkowo, co miesiąc należy przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu oraz uzyskanym przychodzie za dany miesiąc, listę obecności oraz dokumenty poświadczające dokonanie wydatków na przejazdy (bilety jednorazowe, okresowe, faktury).

Zwrot kosztów ze środków Funduszu Pracy można otrzymywać przez okres maksymalnie 12 miesięcy. Warto pamiętać, że omawiane świadczenie nie jest obligatoryjne i możemy otrzymać odpowiedź odmowną m.in. w sytuacji wyczerpania budżetu przeznaczonego na ten cel.

Natomiast, jeśli chodzi o ubieganie się o zwrot kosztów dojazdu do pracy i z pracy od pracodawcy – to o ile nie mamy do czynienia z oddelegowaniem do pracy przez pracodawcę, takie świadczenie nam nie przysługuje. Nie ma jednak przepisów zabraniającym pracodawcy dokonywania zwrotu poniesionych wydatków czy ich współfinansowanie.

Monika Hernecka, dyrektor operacyjny Grupy FUTUREA

d2cbkpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cbkpg