Trwa ładowanie...

Kierowcy mogą się pogubić. Zmiany w organizacji ruchu dotkną nie tylko mieszkańców Warszawy

Wyczekiwana nie tylko przez przez kierowców z Mazowsza obwodnica Marek może zostać otwarta już w nocy z piątku na sobotę - informuje burmistrz Jacek Orych. Wiemy, co czeka kierowców, kiedy to się stanie. Na razie zapraszamy na przejażdżkę wirtualną.

Kierowcy mogą się pogubić. Zmiany w organizacji ruchu dotkną nie tylko mieszkańców WarszawyŹródło: Shutterstock.com, fot: shuterstock.com
d1yv4ai

Jacek Orych, burmistrz podwarszawskich Marek, zapowiedział w środę, że otwarcie długo wyczekiwanej obwodnicy może nastąpić już w nocy z 22 na 23 grudnia.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obwodnica zostanie oddana "po dokonaniu wszystkich odbiorów oraz pozyskaniu niezbędnych decyzji".
- Wykonawca uzupełnia dokumenty złożone do wniosku o uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie - informują drogowcy.

d1yv4ai

Niezależnie od tego, kiedy to nastąpi, wiemy już, jak ma wyglądać ruch po otwarciu trasy.
- Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej od istniejącego węzła Marki do włączenia w istniejący przebieg drogi S8 za węzłem Radzymin Południe - tłumaczy GDDKiA.

GDDKiA
Źródło: GDDKiA, fot: GDDKiA

Jednak kierowcom trudno będzie się ustrzec komplikacji. Na początku wyłączone zostaną dwa węzły drogowe: Kobyłka (z ul. Szkolną) i Wołomin (z docelowym przebiegiem drogi D635).
- Węzeł Marki w pierwszym okresie użytkowania będzie o niepełnych relacjach - budowa łącznicy relacji Białystok - Warszawa Targówek (ul. Radzymińska)/Marki - zaznacza GDDKiA.
Kierowcy będą mieli do dyspozycji węzły Radzymin Południe z drogą 635 oraz Zielonka z drogą 631.

#dziejesiewmoto: jechał pod prąd obwodnicą

W związku z tym zmienią się zasady ruchu. Muszą się z nimi liczyć wszyscy, którzy wybierają się np. do Białegostoku, Radzymina, Słupna czy Marek. Kierowcom jadącym S8 od strony Warszawy do Marek drogowcy radzą zwrócić szczególną uwagę na zmianę sposobu dojazdu i trzymać się prawej strony. Powinni wykorzystując drogę serwisową i przejechać skrzyżowanie (na krajowej "ósemce") z sygnalizacją świetlną w węźle Marki.

d1yv4ai

Dojazd ma być oznakowany "docelowymi tablicami drogowskazowymi i przeddrogowskazowymi", a dodatkowo - "dla podkreślenia tej istotnej zmiany" - żółtymi tablicami tymczasowymi z lampami odblaskowymi.

Jeśli ktoś będzie się chciał dostać do Białegostoku, powinien na węźle Marki skręcić w prawo, w drogę S8. Podróżujący do Marek, Radzymina i Słupna powinni jechać dalej prosto.

Zmiany czekają też kierowców jadący S8 w stronę stolicy. Zostaną automatycznie skierowani na nowy przebieg drogi. Chyba że celem ich podróży będą Marki, lub warszawski Targówek - w takim przypadku powinni zjechać z S8 wcześniej, czyli na węźle Radzymin Południe lub Zielonka.

Drogowcy przypominają, że dotychczasowe ograniczenia w ruchu ciężkich pojazdów (16t) zostaną zachowane.

d1yv4ai

Niezależnie od tego kiedy ostatecznie obwodnica zostanie otwarta, już dziś można się nią przejechać. Na razie wirtualnie, dzięki filmowi na profilu Autostrady Polska.

d1yv4ai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yv4ai